„Sestup každoročně postihuje spousty klubů. Teď přišla řada na nás, ale tragédie to není. Musíme se dobře připravit na nový ročník,“ řekl tehdy klubový funkcionář.

Do nižší třídy fotbalisté Slovanu Ivanovice na Hané pak skutečně vlétli jako uragán a v prvních pěti zápasech neztratili ani bod a byli první v tabulce. Prokeš ovšem byl opět realistou. „Před utkáním v Drnovicích po pěti odehraných utkáních, tedy v době, kdy jsme byli na prvním místě, jsem prohlásil, že se budeme pohybovat kolem pátého místa. Je to tak, ale mohli jsme být výš. Jenže nás přibrzdila série čtyř kol, ve kterých jsme udělali jen dva body,“ řekl k celkovému hodnocení podzimu Prokeš.

Těmi nevydařenými zápasy byly především domácí ztráty, remíza s Černou Horou a porážka 0:1 od Ochozu. Trenér mužstva Josef Svoboda k nim přidává i remízu v Rousínově s béčkem Framozu. „Na první Drnovice ztrácíme sedm bodů. To jsou právě ty, co jsme ztratili s těmito soupeři. Mohli jsme opravdu být v kontaktu s prvním místem. Ale ještě víc mě mrzí, že všichni tito soupeři se v té době potáceli na chvostu tabulky. Ty jsme prostě měli porazit,“ ulevil si Svoboda.

Kouč ovšem vidí příčiny poklesu svého týmu i v jiných záležitostech a velmi objektivně přiznává i vlastní zavinění. „Po dobrém začátku to opravdu vypadalo nadějně. Ale dostavilo se určité sebeuspokojení a ztráta koncentrace. Vzhledem k tomu, že nás bylo málo, bylo těžké na to reagovat. Špatná byla i docházka na tréninky,“ uznal Svoboda.

Ivanovickým ovšem chyběl i střelec, který by dokázal zakončovat poměrně slušné kombinace v poli. Vždyť i v oněch pěti zmíněných i vítězných zápasech nastříleli jen sedm gólů a celkových sedmnáct ve čtrnácti utkáních není nic moc. Ze špičky tabulky jsou Svobodovi svěřenci v tomto směru nejhorší. „Nejlíp nám vyšel až zápas v Bohdalicích. Tam se střelecky prosadil Poprik, právě hráč, od kterého jsme čekali lepší koncovku. Ale musím uznat, že je ještě mladý a chybí mu zkušenosti,“ dodal Svoboda, který jinak jednotlivce nechtěl chválit ani kritizovat. Sám prý po sedmi letech u mužstva zvažuje možnou změnu „prostředí“, i když by asi přicházela v úvahu až po skončení jarní části.

Zimní přípravu zahájí Ivanovičtí 12. ledna a oba kluboví funkcionáři se shodli, že mužstvo se pro jarní boje asi moc nezmění. „Možná přijde jeden, dva noví hráči. Nemyslím si, že bychom pro jaro nějak výrazně posilovali. Necítím tlak, že by se nějak výrazně chtělo vrátit do I.A třídy,“ otevřeně řekl Svoboda.

„Přípravné utkání zahájíme 13. února v Kroměříži s druholigovým dorostem, potom budeme hrát šest utkání na umělce v Morkovicích s mužstvy od okresního přeboru až po 1.A třídu,“ dodal sekretář Prokeš.

I.B třída, skupina B

Slovan Ivanovice na Hané

Celkově: 6. místo – 23 bodů

Doma: 5. místo – 13 bodů

Venku: 5. místo – 10 bodů

Střelci: 5 – Černý, 4 – Šimeček, 2, Poprik, Szeliga atd.