Na jeho počest uspořádala TJ Sokol Ježkovice ve spolupráci s občanským sdružením Ježci ježkům a oddíly nohejbalu a malé kopané vzpomínkový fotbalový turnaj. Hrály se čtyři zápasy, ve kterých nastoupilo více než šedesát bývalých spoluhráčů a kamarádů. Uctít památku Pavla „Kužela" Jury přijeli zástupci okresního fotbalového svazu, předseda Ondřej Šišma, sekretář Zdeněk Jelínek, Karol Gmitro a Jaroslav Andrla. V pěknému fotbalovému odpoledni přispěli nejen krásné slunečné počasí a velmi početná divácká kulisa, ale i zkušení rozhodčí Václav Vinklárek, Miloslav Burian a David Dadák.

„Výsledky nebyly a nejsou rozhodující. Moc nás potěšilo, jak hezky na Pavla jeho přátelé vzpomínají,“ shodli se členové jeho rodiny.

Ilustrační foto.
Okresní fotbalisté v kraji vylepšují bilanci. Bučovice a Kobeřice bez ztráty

Pavel svoji fotbalovou kariéru začal v rodných Ježkovicích. Poté krátce působil v sousedních Drnovicích. V patnácti letech se vrátil zpět, aby znovu oblékl dres ježkovických mužů. Měl nabídky hrát i vyšší soutěže, zůstal však tam, kde začínal, protože jeho srdce bylo výrazně fixováno na Ježkovice. Většinu kariéry odehrál na postu pravého obránce, ale když bylo nejhůř, postavil se i do branky. Když místní velký fotbal skončil, byl spoluzakladatelem malého fotbalu a na konci kariéry odešel na krátkou dobu za milovaným velkým fotbalem do Hoštic.

Pavel byl hráč, který si nešel jen zahrát, vždy bojoval a chtěl zvítězit. Svůj poslední nejdůležitější zápas, zápas o život, se mu však vyhrát nepodařilo.