Odehrál poločas a hned chvátal na jinou exhibici někde tam u nich. „Tady to byla paráda, trávník mě docela překvapil,“ pochvaloval si poté, co vysvlékl dres.


Ale Brankovice jako takové pro vás neznámou asi nejsou.
To určitě ne. Jeden čas jsem tudy jezdil každý den, to, když jsem hrál nebo působil v Brně, ale i teď je to skoro každý den. Ze silnice ten areálek vypadá nenápadně. Takže jsem opravdu mile překvapený. Klobouk dolů. Hráváme poměrně dost zápasů i ve stejně malých obcích. Ale někdy bývají trávníky dost drnovité, taky se hrálo velice dobře.

Jaké je dnes vaše hlavní povolání?
Jsem manažerem v agentuře Pavla Zíky Sport Incest, která zastupuje hráče. V podstatě je nabízíme klubům, tedy hledáme pro ně uplatnění. Já působím zejména v německy mluvících zemích, a také u nás. Práce je dost, protože při tom se samozřejmě snažíme i vyhledávat fotbalové talenty mezi mládeží.

O tomto víkendu odstartovala česká liga, jak ji sledujete?
Letos začíná opravdu hodně brzo. Je to tak dohodnuté, mně by víc vyhovoval pozdější start. Sledování ligy mám v náplni práce, takže ji sleduji docela dost. Nemyslím si, že by měla tak špatnou úroveň, jak se někdy tvrdí. Stále produkuje hráče, kteří se dokáží prosadit i ve velkých evropských klubech.

Prozraďte, komu jste fandil na mistrovství světa?
Němcům. Ale nejen proto, že jsem tam hrál. Myslím si, že předváděli nejlepší fotbal, přál jsem jim titul. Jenže musím uznat, že v semifinále se Španěly byli horší. Já si myslím, že fotbalově na Španěly měli, jenže situaci nezvládli hlavně psychicky. Španělé ten zápas určitě vyhráli zaslouženě a myslím, že i zaslouženě získali titul.

Jak často teď hráváte fotbal a v jaké jste kondici?
To víte, už to není, jak to bývalo. Já ani nějak pravidelně netrénuji. Sice se necítím nějak špatně, ale taky jsem rád, když takové zápasy ve zdraví přežiji. Exhibičních zápasů odehraji poměrně dost. Za reprezentaci a staré gardy klubů, kde jsem hrával, a občas mě pozve i někdo jiný.

Máte čas sledovat kariéru svého syna Michala, který tak trochu kráčí ve vašich stopách?
Když mně to pracovní záležitosti umožní, tak toho vždycky využiji Je třetím rokem v Leverkusenu a to je dobrý tým a dobrá soutěž. Je tam spokojený a myslím, že se stále může lepšit. Hlavně mu přeji, ať mu vydrží zdraví. V tom případě by neměl mít problém si udržet i reprezentač­ní dres.