Fotbalový okresní přebor zůstává zajímavou soutěží. Druhé Brankovice doma včera porazily vedoucí tým tabulky Drnovice a stáhly jejich náskok na dva body.

Zápas samotný ale pro domácí tak jednoduchý nebyl. Hosté potvrdili, že na prvním místě nejsou náhodou, a v průběhu měli většinou územní převahu a také si vypracovali víc gólových šancí. Jenže včera by zřejmě nedali gól ani z brankové čáry a jejich střelci k ní byli hodně blízko několikrát. Smutným hrdinou určitě byl Novotný.

„Jsem zvyklý, že zahazujeme moc gólových šancí. Když dáte čtyři nebo pět gólů, tak vám to tak nevadí. Jenže dnes jsme potřebovali alespoň jeden, ale prostě nám to nebylo souzeno. Radek Novotný neměl svůj den,“ konstatoval po utkání zklamaný kouč FKD Oldřich Jelínek.

Očividný byl i rozdíl v herních stylech. Hosté drželi míč a kombinací přehrávali domácí, kteří dopředu přecházeli hlavně dlouhými nákopy. „První poločas jsme doslova prohospodařili. Kromě posledních pěti minut jsme měli hru pod kontrolou, ale scházela nám finální přihrávka. Ale pořád jsem věřil, že ten gól musí přijít. Bohužel nepřišel,“ dodal Jelínek.

Nutno ale dodat, že to bylo i zásluhou obětavě bojujících domácích fotbalistů. Většinou byli pod tlakem, ale rozhodně nebetonovali. Snažili se využít každé příležitosti k rychlému brejku a také oni mohli jít do šaten s náskokem. Už na začátku prolétla Tylšarova střela z trestného kopu těsně vedle levé šibenice a v poslední minutě poločasu hlavičkoval po rohu tvrdě a těšně nad Proniuk.

Druhá půle se hodně podobala první části. Drnovice ale už neměly tolik příležitostí a hlavně padl rozhodující gól. V šedesáté čtvrté minutě dostal Učeň klasickou českou uličku mezi stopery a sólo na brankáře Brtníčka s jistotou proměnil.

„Bylo to pro nás perně vybojované vítězství. Rozhodla naše větší bojovnost a nasazení, které nám chyběly v předchozích dvou zápasech. A musím sportovně přiznat, že jsme měli i štěstí,“ řekl po zápase hrající trenér Brankovic Pavel Láníček.

„Všichni soupeři se na nás chtějí vytáhnout. Na to jsme zvyklí. Ale dnes jsme nehráli dobře, tlačili jsme se moc středem, chyběla větší podpora ze stran,“ popsal jednu z příčin porážky svého týmu trenér Jelínek.

Okresní přebor – 11. kolo
Brankovice – FKD 1:0 (0:0)

Branka: 64. Učeň. Rozhodčí: Jůn. ŽK: Kremz, Navrátil, Láníček, Učeň, Bodeček, Oppelt, Plšek – Brtníček, Novotný, Jelínek. Diváků: 200. Brankovice: Škroba – Kremz, Láníček, Luža, Navrátil – Oppelt (87. Loucký), Tylšar, Proniuk (79. Novotný), Bodeček, Plšek – Učeň (90. Majerčák). FKD: Brtníček – Ignačák, Jelínek, Bula (60. Lecián), Kroutilík – Švanda, Pytela, Fober – Novotný, Jakeš, Bébar (64. Rogožan).