S dravým a divizními zkušenostmi obohaceným soupeřem drželi dlouho krok, dokonce jej přehrávali, ale konečné resumé v jejich prospěch nevyznívá. Nezvládli totiž mnohdy ošidný jedenáctimetrový rozstřel.

Fotbalové poháry se už letos musí obejít bez Vyškovska. Hned v prvním kole se s Pohárem Českomoravského fotbalového svazu rozloučily Rousínov i Vyškov, z krajské podoby pohárových klání se v prvním kole poroučely Dražovice, Bučovice a v neposlední řadě také Dědice, o jejichž výkonnostním klubovém pádu už všichni moc dobře ví.

Jediným zástupcem okresu v druhém kole tohoto druhu fotbalových bitev zůstali hráči Bučovic. Ve středu od půl páté je čekal tým, v současné chvíli hrající krajský přebor, ale předtím mnoho let působící v Moravskoslezské fotbalové divizi, Židenice Brno. Po Rostexu a Framozu tak byli Bučovičtí třetím celkem vyškovského okresu, jenž se proti ČAFC postavil.

„To už je velmi dobrý protivník. Přijeli bez opor Látala a Jiříkovského, přesto jsme jejich sílu cítili, a šlo hlavně o to, nedostat laciné branky,“ uvedl trenér středečních domácích Zdeněk Marčík. Zároveň neopomněl připomenout, že prioritou je pro jeho tým I.A třída. „Neděláme z toho žádnou velkou vědu, upřímně, nemáme tak široký a silný kádr, abychom hráli naplno soutěž i pohár. Vyhrát jakýmkoli rozdílem nad Židenicemi by ovšem potěšilo a povzbudilo, to je jasné,“ doplnil.

Bučovice začaly naprosto skvěle. Už v páté minutě si diváci zakřičeli gól, když po akci z levé strany přišla přesná finální nahrávka na Handlíře a ten přízemní střelou získal svým barvám vedení. Hosty ani první trefa domácích nikterak nemotivovala k větší snaze, a tak lídr tlačil i nadále. Vypracoval si hned několik ideálních střeleckých pozic, ovšem bohužel pro něj bezvýsledně. Jednou se otřáslo břevno a dvakrát střelci neproměnili v pozici sami před brankářem. „Zase jsme nedali góly, bohužel to nás bolí už trochu delší dobu. Často to rozhoduje,“ spílal svěřencům Marčík.

Trest za nedůrazné zakončení přišel v závěru první půle, kdy v osmatřicáté minutě bylo po pěkné kombinaci Brna zásluhou Matušíka srovnáno. Tak skončil poločas a po přestávce se obraz hry přeci jen změnil. Hosté pochopili, že musí také aktivně tvořit, přesto vyrovnaná hra už přinesla méně vzruchu a žádné rozhodnutí.

Vítěze a postupujícího do třetího kola, v němž už bude figurovat jen osm celků, měl určit nepopulární a vrtkavý rozstřel ze značky pokutového kopu. A ten se stal katem domácích, když nedokázali proměnit hned první dvě penalty. Židenice si pak svůj náskok udržely, ačkoli se v třetí sérii také jednou zmýlily. Přesto to byly ony, které se mohou těšit na další pohárové vystoupení. „Škoda neproměněných příležitostí, dnes jsme mohli vyhrát. Ale jak říkám, je nás v kádru jen patnáct, to nás hodně limituje a kluci odevzdali na hřišti všechno, na co v dané situaci měli. Byl to podle mě pohledný fotbal a zvládli jsme to až na ty penalty velmi dobře,“ uzavřel bučovický kouč.