Jak se mistryně republiky v Kučerově objevily? Odpověď je prostá. Jak to tak bývá, i smluvení tohoto sportovního utkání je výsledkem dobrých vztahů hostitele s hostem. „S kapitánkou Sparty Evou Šmeralovou studuji tělesnou výchovu na univerzitě v Olomouci a jsme kamarádi. Slovo dalo slovo a nic nebránilo tomu, abychom přátelák neuspořádali,“ popsal hráč Kučerova a zároveň hlavní organizátor celé akce Marek Popovič.

Utkání se Spartou pro něj bylo zároveň i rozlučkovou exhibicí. Od příští sezóny totiž bude už oblékat dres Pustiměře. „Bylo to ode mne vlastně i poděkování klubu, spoluhráčům a fanouškům za tři roky, které jsem v Kučerově strávil,“ přiznal dnes už bývalý hráč Sokola Popovič.

Přilákat pražský velkoklub mu nedalo tolik práce, jak by se dalo očekávat. „My, jako Sparta, tyhle akce pořádáme, takže to bylo vyloženě na naší domluvě a my jsme tuto nabídku s radostí přijaly,“ řekla kapitánka letenského mužstva Eva Šmeralová. Sparta se podle jejích slov připravuje v utkáních proti regionálním mužským týmům na tuhé boje v Lize mistrů.

Do Kučerova přijely mistryně republiky skoro přímo z duelu s Běloruskem. Sparťanky totiž tvoří zároveň také jádro české reprezentace, která bojuje o postup na mistrovství Evropy. Po trávníku se tak v sobotu prohánělo i sedm reprezentantek.

Náročný ligový i reprezentační program byl také znát ve výkonu Sparty v utkání s Kučerovem. Ženy v rudém se sice v utkání ujaly vedení 1:0, postupně však začínala být znát jejich únava. „Technicky a takticky na tom byly výborně. Ženský fotbal je však přeci jen pomalejší,“ upozornil kučerovský Marek Popovič a zároveň tak naznačil důvod obratu, jenž se jemu a jeho spoluhráčům povedl. Ještě do poločasu, který byl pro účely exhibice zkrácen na pětatřicet minut, domácí vyrovnali.

Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal, Sparťanky byly techničtější, naopak Kučerovští rychlejší a bojovnější. Svoji agresivitu však na pokyn trenéra přeci jen v utkání proti ženám poněkud krotili. Přesto se svojí fyzickou převahou prosadili a v posledních desíti minutách dvěma góly rozhodli o svojí výhře 3:1.

Konečnému výsledku utkání, jež zhlédlo kolem třech stovek diváků, však nepřikládají hráči Slovanu velký význam. „Byla to exhibice, utkání pro zábavu na zakončení sezóny, které jsme spojili s večerní hodovou zábavou,“ uzavřel Marek Popovič.