Ani úmorné horko nezlomilo jejich plány, chládek či vodní radovánky vyměnili za jejich oblíbený sport. Předvedli kvalitu, vůli po prvenství, ale hlavně to všechno v přátelské prázdninové atmosféře.

Většina účastníků dlouhodobé okresní soutěže ve futsale nelení ani v mimosezonní době. Hned devět týmů se sešlo v sobotu v areálu vyškovského Orla k velkému turnaji. „Je to druhý ročník letního Orel Cupu, máme i zimní turnaj, ten už byl třikrát. Je to výborná možnost sejít se i mimo tradiční soutěž, zahrát si, popovídat,“ objasnil ambice akce její hlavní organizátor Petr Nedvěd z pořádajícího celku.

Jeho nabídku tedy neváhaly přijmout a už brzy ráno dorazily vyškovské party Autosklo Hleďa, West, Amor, United a pořádající Orli. Do dvou základních skupin je doplnily celky FC Bohdalice, Jantaři Nevojice a bučovické duo Orel a Sokol. „Měli jsme původně v plánu deset týmů, ale nepovedlo se. Z jedné skupiny tak postupovali všichni a ze druhé jen jediný odcházel brzy vyřazen,“ vysvětlil Nedvěd. Následné playoff tedy otevírala čtvrtfinále a pak už šlo o pocty nejvyšší. „Je to škoda, že to nevyšlo podle původního plánu. Každopádně na tom, že je to výborný turnaj, to nic nemění. Je to tu moc fajn,“ doplnil Martin Horák, hráč West Vyškov.

Do nejlepšího kvarteta turnaje proklouzly po dramatických bitvách dva vyškovští a stejný počet bučovických zástupců. Obsazení prvního semifinále mělo podobu Autosklo Hleďa versus Sokol Bučovice a po hrací době dvakrát deset minut měli důvod k radosti Sokolští, když uhájili těsnou výhru 2:1. Druhý duel o vstupenku do finále mezi sebou svedla mužstva Orlů. To domácí pořadatelské vcelku jasně nestačilo na Bučovice a podlehlo jim 0:6. Poražení si mohli spravit chuť v utkání o třetí místo, které ale po dohodě obou stran proběhlo jen formou rozstřelu ze značky pokutového kopu. V něm byli v poměru 5:4 šťastnější pořadatelé a třetí místo tak patřilo vyškovským Orlům.

Poslední a rozhodující střetnutí pak tedy mělo přívlastek čistě bučovické. Svou celodenní pozici zřejmě největšího favorita na celkové prvenství potvrdil Sokol, když rozvlnil soupeřovu síť třikrát, přičemž neinkasoval ani jednou. „Dopadlo to podle předpokladů. Měli dobrou sestavu a dnes už od rána hráli výborně. Druzí Orli, to jsou zase běhaví mladí kluci. No a jak se říká, pořadatelé domácí turnaj nevyhrávají, takže třetí místo bereme,“ ohodnotil výsledky Nedvěd.

Kromě ocenění nejlepších družstev došlo i na individuální ohodnocení. Z titulu nejlepšího střelce turnaje se těší jeden z vítězů Jaromír Lazor, když do černého zamířil celkem devětkrát. Mezi gólmany vyčníval podle vyhlášení jeho spoluhráč Petr Alznauer. „Nejlepší týmy i jednotlivci dostali věcné ceny a poháry. Dík patří vyškovské jednotě Orel za možnost něco takového dát dohromady. Až na nějaké drobnosti se vše povedlo,“ uzavřel spokojeně letošní ročník Nedvěd.