Největší posilou MFK je jednoznačně dlouholetý stoper brněnské Zbrojovky a posléze 1. FC Slovácko Jan Trousil. Ve Vyškově by měl být tou ústřední postavou, kterou klub už delší dobu hledal. „Ano, chceme, aby přenášel myšlenky nás trenérů na trávník, aby mužstvo nebylo řízené jen ze střídačky. V přípravě to naznačil, ale praxi prověří teprve soutěž. Přece jen přichází do hodně mladého mužstva," netajil záměry tohoto velkého přestupu trenér Miloslav Machálek.

MSFL – 1. kolo:
FK Mohelnice – MFK Vyškov
Sobota 8. srpna, 16.30 hodin.
Městský stadion Mohelnice.

Devětatřicetiletý Trousil přichází z druholigové Karviné a své role v Machálkově týmu se nebojí. „Vyjma zápasu v Břeclavi a pohárového v Přerově jsem odehrál všechna přípravná utkání. Všechna jsme vyhráli, ale prakticky nás prověřily jen zápasy se Zlínem B a s Hulínem. V ostatních jsme brzy dali góly, měli moře šancí a s jakousi bezstarostností jsme trochu ztráceli koncentraci. Mužstvo je mladé, ale je vidět, že mladí hráči mají pro soutěž ohromnou motivaci," sdělil Trousil, který s rodinou zakotvil ve Slavkově u Brna.

Vyškovský fanoušek ale zaznamená i změny na dalších důležitých postech. „Když jsme vstoupili do moravskoslezské ligy, chtěli jsme, aby si ji zahráli hráči, kteří ji vykopali. Na podzim dokazovali, že na to mají. Jenže na jaře nás v nebývalé míře postihovala zranění a byl problém tyto hráče nahradit. Proto jsme nyní přistoupili k větší obměně kádru a k výraznému rozšíření konkurence v mužstvu. Kromě Trousila jsou to výhradně mladí hráči, kteří jsou velmi pracovití a mají před sebou velkou perspektivu. Dávají najevo, že se u nás chtějí prosadit. Ale v souvislosti s příchody otevřeně přiznávám, že mě hodně mrzí, že se nepodařil přestup Marka Kaščáka, který nakonec zvolil zahraničí angažmá," komentoval příchody posil kouč MFK.

V doplňování týmu se vedení klubu v poslední době obrátilo i na opačnou světovou stranu. Dobré kontakty se Sigmou Olomouc garantoval především samotný Machálek a nyní se podobně nadějně rozbíhá i spolupráce se Zbrojovkou Brno. „Mám z toho všeho dobrý pocit. Vypadá to tak, že všechny posily zapadnou do mužstva, takže věřím v dobré výsledky. A taky, že prospěch z toho budou mít i naši partneři v Olomouci a v Brně. Cíle si přesto nestavíme zbytečně vysoko. Soutěž má své favority, my bychom se chtěli pohybovat někde těsně pod nimi, tedy kolem pátého šestého místa. To mluvím o výsledcích, ale já věřím, že v tomto složení nabídneme divákům především kvalitní fotbalový projev," je přesvědčený předseda klubu Štěpán Pataki.

Přípravná utkání MFK

MSK Břeclav – MFK Vyškov 2:2 (1:1), branky: Pazourek, Stříž.

Fastav Zlín B – MFK Vyškov 0:3 (0:2), Lahodný, Urbančok, Minařík.

MFK Vyškov – Hulín 4:1 (2:0), Jeřábek, Kříž, Němeček, J. Lička.

Přerov – MFK Vyškov 0:2 (0:2), Lahodný, Urbančok.(1. kolo Poháru FAČR).

Kozlovice – MFK Vyškov 4:7 (2:3), Urbančok 2 (1 z pen.), Němeček 2, Stříž, lahodný, Krejčí.

Slovan Rosice – MFK Vyškov 2:3 (0:2), Přichystal 2, Stříž.

Nepříjemný soupeř

Před sobotním úvodním utkáním nového ročníku MSFL ovšem musí trenér Machálek nad složením týmu hodně přemýšlet. Nejistý je start tří hráčů, kteří by za normálních okolností nastoupili. A první krok ovšem bude velice těžký. V Mohelnici čeká Machálkův tým nováčkovský elán a bouřlivé prostředí. „Je to soupeř, jakého jsem si na začátek nepřál. Vždycky se nám proti nim hrálo špatně. Hrají agresivní útočný fotbal a zejména doma budou hodně nepříjemní. Tím neříkám, že se jich bojíme, ale čeká nás velmi náročné utkání," upozornil Machálek.

O kvalitě nováčka napovídají jeho výsledky v přípravě. Například v prvním kole asociačního poháru vyřadil 4:3 tradičního účastníka Moravskoslezské ligy Uničov a v generálce rozstřílel divizní Rýmařov 5:1. „Byla to povedená generálka. Jsem zejména velmi spokojen s naší křídelní hrou a s množstvím vypracovaných příležitostí a gólů," vystihl předstartovní pohodu v mohelnickém táboře i to, co Vyškov na jeho trávníku asi čeká, trenér Roman Sedláček.

Vyškovští tedy zahajují druhou sezonu v MSFL, o které se říká, že bývá těžší než premiérová. Problémy v tomto směru si ale Machálek vůbec nepřipouští. „Nebáli jsme se jako nováček a nebojíme se ani nyní. Není čeho se bát, i když do soutěže půjdeme s pokorou. Ale je to především o kvalitě a o tom, jak rychle se noví hráči adaptují do mužstva. Věřím, že to zvládnou rychle, protože to chtějí i oni sami. V přípravě jsme dávali hodně gólů, není důvod se ničeho bát, nebo že v soutěži branky dávat nebudeme," zdůraznil Machálek.