Nakonec ale právě dorost zakončil podzim v největší pohodě. Po slabším začátku se starší družstvo v divizi vyšplhalo do středu tabulky a skončilo deváté, mladší dorostenci přezimují na čtvrté příčce.

Z velkých talentů, které zamířily do líhní prvoligových klubů, to byli například Filip Heber, Petr Heber, Foro, Vala nebo naposledy Tomáš Vrána, který se velkou měrou podílel na postupu starších žáků do nejvyšší soutěže. Takže tým se utvořil z malého zbytku starších dorostenců a byl doplněný především vlastními žáky. Pro většinu hráčů byla dorostenecká divize úplně neznámou soutěží. Výsledky na začátku byly špatné. Bohužel se do už tak úzkého kádru dorostu navíc promítala i nedobrá situace u A týmu dospělých, s nimiž dorostenci museli jezdit jako náhradníci.

„Za daných okolností se dá podzimní vystoupení starších dorostenců hodnotit jako solidní. Zhruba od poloviny podzimu, tak šestého, sedmého kola se družstvo začalo zvedat a v konci už dosahovalo velmi dobrých výsledků. Postupně se vykrystalizovala osa, gólman Bušina, dále Král, Novotný, Lička, Galia, Poprik, který si už zahrál i za áčko. Dorostenci dokázali porážet i přední týmy tabulky,“ zhodnotil podzim manažer mládeže a trenér mladšího dorostu Valdemar Horváth.

U mladšího dorostu byla předsezónní situace přece jen trochu lepší a nyní mají trenéři k dispozici třiadvacet hráčů pro divizi a béčko v krajské první B třídě.

„U mladšího dorostu je výhoda, že nehrajeme o umístění. Postupy a sestupy se řídí podle staršího dorostu, takže můžeme víc zkoušet, a to jsme tady dělali. Postupně se nám vykrystalizovala kostra z ročníků 1993 a 1994 a je dobré, že těch mladších je o hodně víc. V divizním základu tak sedm, osm. To je dobrá perspektiva pro další sezony. Samozřejmě pokud se nám tyto kluky podaří udržet,“ řekl Horváth.

I u mladšího dorostu vyzvedl výkony brankáře Tomáše Holáska, dále stavěl především na stoperské dvojici Sedlář – Kudyn, pochválil útočné duo Sádlík – Ondra. „Oba dali pět gólů, což je skoro polovina všech, které jsme nastříleli. Mezi opory patřili Tomáš Tutter, autor tří gólů, dále Chalabala, Gottwald, Horváth. Ale takových hráčů bylo víc. Cením si toho, že jsme vždycky dokázali nahradit, když někdo z té osy chyběl,“ pochválil trenér.

A kdy se Vyškov bude opět ucházet o postup do moravskoslezské ligy? „Už jsem říkal, že věkově je náš starší i mladší dorost perspektivní, takže proč by zase nemohl jít výš? Pokud by taková naděje svitla, tak bychom za ní šli, ale určitě ne za každou cenu,“ zdůraznil Horváth.