Přesně tak se vyjádřilo vedení týmů z Vyškovska v souvislosti s čerstvě uveřejněným rozlosováním Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Framoz Rousínov i Rostex Vyškov poznaly nejbližší soupeře i možnou cestu, kterou by se v případě úspěšného úvodního utkání vydaly. A nutno říci, že v obou případech je to fotbalová trasa velmi zajímavá.

Ačkoli to v posledních letech nebylo tak úplně pravidlem, pro tentokrát je startem mužstev první kolo. Vyškovští v něm přivítají poslední červencovou sobotu nového účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy SK Líšeň. „Myslím, že z hlediska přípravy je to ideální soupeř. Chci, aby kluci v létě zase sehráli raději těžší zápasy, takže do tohoto našeho zvoleného konceptu to zapadá ideálně,“ vypověděl trenér Rostexu Pavel Svoboda.

Líšeňští fotbalisté jsou pro své vyškovské kolegy bezpochyby osudovým pohárovým soupeřem. Svůj sportovní um poměří v tomto duchu už poněkolikáté, přičemž loni s ním nešťastně prohráli v domácím prostředí na penalty a Vyškovští tak přišli o právo přivítat pražskou Slávii. „Nebude to žádná odplata, hostit Slávii v té chvíli mělo své pro i proti. Lákavý tým, ale na druhou stranu bylo nás tehdy v kádru málo. Každopádně zase Líšeň, už se mi to zdá trochu podivné,“ zažertoval Svoboda.

Kdyby se jeho svěřencům povedlo Líšeň vyřadit, fanoušci se mohou těšit na začátek září a souboj se Sigmou Olomouc. A v případě pokoření prvoligového soupeře se už teď dá říci, že by je čekalo poměrně hratelné třetí kolo.

Framoz může ve druhém kole narazit také na celek zvučného, i když už druholigového jména. Druhého září by mohla rousínovský stadion navštívit Tescoma Zlín, pokud podle očekávání přejde přes Otrokovice. Podmínkou ale také je, aby Framoz napřed porazil jako domácí tým Bystrc-Kníničky. „Bereme to jako přípravu, nijak moc prestižně. Jsme rádi, že máme právě je. Známe se, máme s nimi dobré vztahy,“ řekl klubový předseda Pavel Frank.

Kdyby se Rousínovským podařilo postoupit až do třetí pohárové fáze, s největší pravděpodobností se jim do cesty postaví ligista z Podještědí, Slovan Liberec. „To je ještě hodně daleko. Samozřejmě se nebráníme úspěchu, ale priorita je pro nás divizní soutěž,“ uzavřel Frank.

LOS POHÁRU ČMFS
Možní soupeři
SK Rostex Vyškov: 1. kolo – Líšeň, 2. kolo – Sigma Olomouc, 3. kolo – Boskovice, Protivanov, Bludov, Uničov (všechno doma).
TJ Framoz Rousínov: 1. kolo – Bystrc–Kníničky (doma), 2. kolo – Otrokovice, Tescoma Zlín (doma), 3. kolo – Dvůr Králové, Jičín, Převýšov, Liberec (venku)