S jakými pocity jste reagoval na nabídku vrátit se do Vyškova?

Když jsem odcházel, byl jsem vděčný, že mě Vyškov uvolnil do Uničova, a přiznávám, že mě zase nabídka z Vyškova potěšila, protože se mně tady pracovalo velice dobře.

Cíl je tedy jasný, ale klub asi bude chtít víc než se zachraňovat.

Vyškov je velice ambiciózní klub, který to prokázal po mém odchodu, kdy se pod vedením Valdy Horvátha pohyboval na hranici postupu domoravskoslezské ligy. Já bych v této chvíli nepředjímal. Pro mě je teď důležité splnit úkol, se kterým jsem přišel, to znamená záchrana v soutěži.

Jak se mužstvo změnilo za dobu od vašeho odchodu a jak ho chcete změnit či obměnit vy?

Budeme se snažit doplnit tým o rychlostní typy hráčů, takové, co umějí řešit situaci jeden na jednoho. To znamená vytvářet přesilové situace pro koncovku. To byl problém hry Vyškova na podzim. Uvidíme, jak se to podaří. Už jsme jednoho takového hráče přivedli, chceme přivést další. Zatím je v kádru několik hráčů, kteří ještě nejsou doléčení, ti se zapojí do činnosti v tomto klubu. Jak bude vypadat konečný kádr, v tuto chvíli nelze říct. Já jsem velice rád, že se na první trénink sešlo třiadvacet lidí.

Jména sice nechcete nebo ještě nemůžete říct, ale fanoušky určitě zajímají hlavně dvě: Richard Dostálek a váš syn Tomáš.

S Richardem jsem před pár dny mluvil. Projevil přání ukončit svoji kariéru, s tím, že má zdravotní problémy. Měl by absolvovat lékařské zákroky, které povedou k tomu, aby byl stoprocentně zdráv. Jsme v kontaktu. Z naší strany, tedy já se nebráním tomu, aby Richard u nás pokračoval dál. Tomáše s sebou samozřejmě neberu. On už je fotbalově někde jinde. Momentálně měl nabídky do vyšších soutěží, ale rozhodli jsme se, že zatím zůstane v Prostějově, kde má kolem sebe velice kvalitní hráče, kteří mu mohou pomoct pro další kariéru.

Proč jste zvolil za asistenta znova Valdemara Horvátha?

Tak tohle u mě to bylo hned úplně jasné. Otázky byla jen, zda to Valda bude stíhat, protože v klubu má na starosti víc věcí. Dohodli jsme se, že to půjde, a já jsem velice rád, že tento doyen vyškovského fotbalu se bude podílet na činnosti prvního mužstva.

Jaká bude zimní příprava?

Bude klasická, na jakou jsou hráči ve Vyškově zvyklí. Je velmi příjemné, že už tady je hřiště s umělým povrchem. Problém je zatím s jeho osvětlením, ale máme příslib, že se to brzy vyřeší. Budeme se tedy připravovat v domácích podmínkách. Příprava je dostatečně dlouhá, abychom vyřešili jak otázky kádru, tak fyzickou stránku, ale zejména herní připravenost mužstva na jarní soutěž. To je cílem zimní přípravy.

Přípravná utkání odstartujete také tradičně turnajem na umělé trávě v Líšni. Jak ale herní prověrky vyvrcholí? Někteří trenéři preferují pro poslední zápasy těžší soupeře, jiní lehčí.

Já jsem zastáncem spíše kvality, to znamená hrát se soupeři z vyšších soutěží, kteří nás můžou dostatečně prověřit. V prvním utkání v jarní divizi máme doma Třebíč, která je aspirantem na postup. Takže je to mimořádně kvalitní mužstvo. Proto konec přípravy budeme volit hlavně celky moravskoslezské li­gy.

Klub nedávno obnovil B mužstvo, ale soudě podle jeho výsledků v okresním přeboru, zatím asi neplní účel, který by plnit mělo.

Samozřejmě jsem do Vyškova jezdil hlavně na áčko. Tím nechci říct, že mě situace v béčku nezajímá. Naopak. V každém případě je dobré, že klub má B tým, protože tam mohou naskakovat hráči, kteří nejsou dostatečně vytížení v áčku. Ale myslím, že v poslední době měli už i lepší výsledky. Hráči z béčka začnou přípravu s námi. Já jsem navíc velice rád, že nám přislíbil pomoc s prací v klubu Jarda Schindler.