„Paradoxně to byl náš nejhorší výkon a máme všechny body. Dobře hodnotit mohu jen dva hráče, Schindlera a Kropáčka, který si po dlouhodobém zranění odvedl svoje,“ konstatoval trenér Miloslav Machálek s jasným, i když nevysloveným, připomenutím, že v předchozích zápasech hrál jeho tým dobrý fotbal, ale body vždy nebral.

Do utkání opět nemohl nastoupit zkušený Horváth a jeho absence byla znát. V sázce bylo mnoho. Neúspěch by domácím značně zkomplikoval boj o záchranu. Vyškovští měli několik šancí, zatímco hosté vážnější vlastně jen jednu. Klíčovým momentem byla situace těsně po zahájení druhé půle, kdy ve skrumáži zahrál hostující hráč rukou ve vlastním pokutovém území a Kropáček nařízenou penaltu zkušeně proměnil. Pojistku na vítězství ale dal až minutu před koncem Hirsch, který se trefil přesně do šibenice.

„Mužstvo není v dobrém psychickém stavu. Děláme chyby. Máme sice zraněné hráče, ale někteří z těch, co hrají, si budou muset sednout na střídačku,“ zopakoval svoji nespokojenost Machálek.

Moc času na přemýšlení o změnách ale nemá. Ve středu čeká Rostex derby v Rousínově.

divize D

Vyškov – Uherský Brod 2:0 (0:0). Branky: 50. Kropáček z penalty, 89. Hirsch.

Vyškov: Kopáček – Maruška, Koláček, Schindler, Hodinář – Hirsch, Kopřiva, Žoček (46. Sigmund), Kollár – Kropáček (82. Baričák), Lička (61. Daněk).