Host, či spíše staronová tvář se objevila i v brance. „Ale je to jen taková výpomoc, jen pro toto utkání. Na jaře zůstávám v Rakousku," vysvětlil gólman Jan Kopáček.

Právě on byl asi nejsmutnějším mužem prvního poločasu a zejména na druhou inkasovanou branku bude nejspíš dlouho vzpomínat. Jan Trtílek ho po rychlém brejku zprava k bližší tyči prostřelil prakticky z nulového úhlu. Hosté tak otočili skóre, které otevřel přesnou technickou střelou ze dvaceti metrů domácí Michal Jeřábek a srovnal podobnou ránou po zemi blanenský Jan Chloupek.

Střelec úvodního gólu Jeřábek letos nastoupil poprvé a odvedl solidní výkon. „Po čtrnácti dnech přípravy jsem dostal zánět do kolena, a tak jsem musel vysadit, navíc jsem na to dostal nějaké prášky, po kterých nesmí být fyzická zátěž. Takže ten výpadek je znát. Dnes jsem vlastně ještě neměl hrát, ale bylo nás málo. Musím to zaklepat, vypadá to dobře. Koleno už nezlobí a také celkově se cítím v pohodě. Ten gól už je jen něco navíc," usmíval po utkání.

Favorizovaný domácí tým od začátku diktoval tempo. Už v páté minutě se zatřepala síť blanenské klece, jenže střelec do prázdné branky Josef Lička si nepohlídal ofsajdovou pozici po výborné přihrávce Filipa Studeného. Na fyzicky náročný, běhavý fotbal domácích hosté reagovali zmíněnými nebezpečnými brejky a místy i velice solidní mezihrou. Ve druhém poločase byla převaha ligového mužstva znatelná, jenže dlouho bez kýženého efektu. Blansko dobře bránilo, ale Vyškovští mu to usnadnili přehráváním situací, které volaly po přímém zakončení. V pokutovém území hostů sice bylo vzruchu dost, ale vyložených šancí poskromnu.

Nakonec se prosadil sólovým průnikem přes střed blanenské obrany Daniel Přerovský. „Tento týden jsem s mužstvem vůbec nebyl a po prvním poločase jsem hráčům chtěl říct, že v týdnu už je nebudu trénovat. Prvních třicet minut totiž hráli excelentně, plnili všechno to, co jsme chtěli hrát, takže jsem byl navýsost spokojený. Předváděli jsme výborný fotbal. Ale naším problémem stále zůstává proměňování šancí. Navíc soupeř vystřelil dvakrát na branku a dal dva góly. Ve druhém poločase byla naše převaha hodně znatelná, ale Blansku se zase povedly nějaké brejky. Celkově to byla dobrá příprava s dobrým soupeřem," ani tentokrát trenér Miloslav Machálek nedělal z remízy s týmem, který hraje o třídu níž, žádné závěry.

V obraně hostů odvedl velké penzum práce Lukáš Koláček, který po utkání neskrýval spokojenost s remízou. „Samozřejmě to pro mě bylo trochu výjimečné utkání. Několik hráčů je tu ještě z dob mého působení, Jeřábek, Hodinář, Holub a další. Navíc s kluky tady ve Vyškově trénuju. Myslím, že jsme odvedli poctivý výkon. Bylo vidět, že soupeř hraje ligu, ale při troše štěstí jsme nakonec mohli i vyhrát," řekl někdejší hráč MFK.

Nejlepší soupeř

Jeho spoluhráči sice z obranné ulity ve druhém poločase vyráželi sporadicky, ale vždy to hrozilo gólem. Největší šanci asi zahodil v šestašedesáté minutě za stavu 1:2 Robin Buchta. Zleva šel sám na Kopáčka, ale ten jeho střelu reflexivně nohou vykopl.

Lépe si s koncovkou mohl několikrát poradit i střelec druhého gólu Chloupek. „Vyškov byl jednoznačně náš nejtěžší soupeř v přípravě a hlavně v první půlhodině to tak vypadalo i na hřišti. Nebyli jsme schopni se přizpůsobit tempu, agresivitě a rychlosti domácích hráčů. Prohrávali jsme většinu soubojů, neměli odražené míče, takže jsme jen bránili v bloku a běhali bez balónu. V závěru poločasu nám vyšlo několik dobrých brejků a podařilo se nám otočit skóre. Druhá půle už byla v tomto směru lepší. Vyškov měl sice větší kvalitu na míči a v kombinaci, ale my jsme dobře zvládali obrannou šestnáctku a hlavně si vytvářeli brejkové situace. Je škoda, že jsme je nedotáhli do gólového konce. Ale těší mě, že jsme se do těch situací dostávali a ten rychlý protiútok měl kvalitu," řekl drnovický kouč Blanska Zbyněk Zbořil, který s sebou tentokrát nevzal hráče ze základní osy týmu Davida Müllera, Pavla Mezlíka a Petra Švancaru.

MFK Vyškov – FK Blansko 2:2

Poločas: 1:2. Branky: 21. Jeřábek, 78. Přerovský – 37. Trtílek, 42. Chloupek. Rozhodčí: Buček – Vinklárek, Skoupý. Diváků: 50.

Vyškov: Kopáček – Hodinář, Krejčí, Trousil, Netopil – Studený, Lahodný (68. J. Horváth), Jeřábek (80. Lahodný), V. Novotný – Přerovský, J. Lička. Trenér: M. Machálek.

Blansko: Juran (46. Prosecký) – Gromský, Koláček, Šplíchal, F. Blažek – Nečas, Schneider – Chloupek, Kratochvíl, Buchta – Trtílek (hokejově střídali Beránek a Flachs). Trenér: Zbyněk Zbořil.

Další přípravná utkání MFK v únoru (vše UT ve Vyškově): 10. 2. MFK – Bystrc (18.00), 13. 2. MFK – Nové Sady (11.00), 20. 2. MFK – Přerov (11.00), 24. 2. MFK – Znojmo jun. (17.00)