Vyškovští fanoušci vás viděli v zápase po delší době. Co se stalo?

Loni v dubnu jsem se zranil v Holici. Při jednom ze soubojů jsem si přetrhl přední zkřížený vaz. Podobná zranění jsou na delší dobu.

Takže jste začal trénovat až se začátkem zimní přípravy?

Léčba byla skutečně dost dlouhá, ale mohl jsem se zapojit do trénování už koncem podzimu. Po konzultaci s odborníky jsem to však ještě odložil a do přípravy se naplno zapojil až teď, na začátku ledna.

Jak probíhala léčba a následná rehabilitace?

Operaci jsem podstoupil v Prostějově u doktora Macháčka a následnou rehabilitaci jsem začal u pana Poláka, také v Prostějově. Po nějaké době přišlo na řadu individuální posilování a začal jsem i více jezdit na kole. A protože jsem hráč Sigmy Olomouc, tak jsem mohl využívat její rehabilitační a tréninkové zázemí.

Jste hráčem Sigmy, ale připravujete se tady, ve Vyškově. Kde tedy budete působit na jaře?

Momentálně se řeší moje další působení ve Vyškově. Mám nějaké signály, že k dohodě chybí už jen kousek. Takže věřím, že to tak dopadne a budu tady hrát i na jaře. Doufám, že koleno nebude zlobit a já tady budu platným hráčem.

Odehrál jste jen jeden poločas. Netroufl jste si na celý zápas?

Naplno trénuji teprve čtrnáct dní. Trenér se mě v týdnu ptal, jestli si chci zahrát aspoň poločas. Po téměř deseti měsících jsem to tedy zkusil a můžu říct, že to pro mě bylo radostných pětačtyřicet minut. I počasí bylo na takový test výborné, žádná ledovka jako před týdnem. Trénování je nutné, ale já potřebuji i zápasovou praxi a hlavně vyzkoušet to koleno, jestli je v pořádku.

Jak jste se svým dnešním výkonem spokojený?

Jsem spokojený, že jsem si mohl zahrát. Ovšem můj výkon nebyl vůbec dobrý. Herní pauza se na mně projevila a vidím, že na sobě musím ještě hodně zapracovat. Ale ověřil jsem si stav operovaného kolena a jsem víceméně spokojený. Do naprostého ideálu sice něco chybí, ale myslím, že se to brzo spraví.

Před zraněním jste diváky zaujal hlavně svou rychlostí a skvělou produktivitou. Bude těžké se vrátit do dřívější formy?

Ano, skutečně se mi před zraněním dařilo. Hodně mne to mrzelo. O to větší mám motivaci se do dřívější formy dostat. Chybí mi fyzička, tu naběhám, to jsem si jistý. Budu ale i potřebovat trochu štěstí, aby koleno drželo tak, jak má. A samozřejmostí je zápasové vytížení. Proto do konce přípravy musím na sobě zapracovat a přesvědčit trenéra, že mám na základní sestavu.

Jaké bylo přijetí v kabině? Přece jen byla letní přestávka a přišlo několik nových hráčů.

Je pravda, že se několik hráčů obměnilo. Největší změna je asi Honza Trousil. Do kabiny jsem ale chodil pravidelně, takže se znám i s dalšími novými hráči. Na prvním tréninku v lednu mě trenér oficiálně přivítal zpět po zranění. V kabině je stále velmi dobrá parta a je to vidět i na výsledcích mužstva. Věřím, že na jaře budou naše výkony ještě lepší a budeme bavit nejen sebe, ale i vyškovské diváky dobrým fotbalem.

JAROSLAV HEJNÝ