Ale nejen proto, že je nejstarší, má v seriálu letních turnajů futsalistů Vyškovska výjimečné postavení. Hraje se na větší branky, ale hlavně na hliněném povrchu a v příjemném prostředí lesního háječku. „Proto víc než třeba v Bučovicích nebo ve Vyškově, kde jsou umělé povrchy, potřebujeme, aby bylo pěkně. Doufám, že nám počasí vyjde," přeje si nový hlavní pořadatel turnaje Jiří Poledník.

Ten zatím eviduje přihlášky devíti mužstev a během pátku je připravený do startovní listiny připsat i desáté jméno. Většina týmů jsou sešlosti kamarádů a nezávodních futsalistů. Soutěžní základ mají domácí Sapporo, Dynamo Bučovice a Jantaři Nevojice. Dále přijedou týmy Respono Vyškov, Citrus team Vyškov, Zbýšov a Hlubočany, které obhajují loňské prvenství. „Domácími jsou taky Gerardi Manerov, vesměs mladí kluci, kteří futsal závodně nehrají, a tady Chalupáři, což jsou zase, jak napovídá název, většinou Brňáci a jejich kamarádi, kteří tu v okolí chalupaří," dodal Poledník.

Sobotní turnaj začne v 8.30 hodin a ve dvou skupinách se týmy utkají každý s každým. První dva z obou oddělení postoupí do semifinále. Turnaj by měl finálem vyvrcholit kolem patnácté hodiny.