Domácí Baník měl prakticky poslední možnost soutěž zachránit a povolal k tomu pět hráčů divizního Hodonína, jehož je farmou. Proto nepřekvapilo, že prakticky celý zápas režíroval hru, ku své smůle ale bez účinné koncovky. „Navíc se domácí lépe vypořádali s mimořádným vedrem. My jsme něco hráli jen prvních patnáct minut. Pak jsme byli pod dost velkým talkem a musím přiznat, že jen díky pověstnému fotbalovému štěstíčku a výbornému výkonu brankáře Řepky jsme neinkasovali. Domácí si asi zasloužili vyhrát, ale tak už to ve fotbale chodí. I my jsme odehráli několik takových utkání," přiznal trenér Tatranu Milan Boušek.

Už v prvním poločase si Baník vypracoval tři vyložené gólové šance, ve druhém dvě a řadu dalších velmi nadějných. Jenže vynikající Řepka v bráně Rousínova likvidoval jednu za druhou. Nepsané fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš" se pak potvrdilo krátce před koncem. Žoček si postavil míč ke střele z trestného kopu a z necelých dvaceti metrů nechytatelně vymetl šibenici.

Hosté tak domácím vystavili jízdenku do I.A třídy a sami si prodloužili šňůru bez porážky na šest zápasů. „V poslední době se nás opravdu dost drží štěstí, ale my určitě umíme hrát i fotbal a v pátek to chceme potvrdit doma s Bohunicemi. A navíc jim máme oplácet nepříjemnou podzimní porážku," dodal Boušek.

Krajský přebor

Baník Dubňany – Tatran Rousínov 0:1

Poločas: 0:0.

Branka: 88. Žoček.

Rozhodčí: Vejtasa.

ŽK: Mokrý, Koryčánek, Horný – Mrnuštík.

Diváků: 220.

Dubňany: Novotný – Mokrý (82. Knotek), Pochylý, Novotný, Krejčiřík – Sviták (72. Soldán), Horný (76. Závorka), Petrucha, Kleiber – Ondryáš (46. Šalša), Koryčánek.

Rousínov: Řepka – Mrnuštík, Mikloška (46. Honek), Drobný, Pupp – Dvořák, Žoček, Beneš, Kupčík (60. Divácký), Lacek – Hartl.