Domácí byli milí hostitelé. Už páté minutě nabídli brankář Tadeáš Sova a obránce Mane Cvijović minelami míč a prázdnou branku Tomáši Chorému a gól z takové šance by dal i žák. Už tak sebevědomý tým mistrovských kvalit se ještě víc uklidnil a prakticky do konce zápasu měl vývoj pod kontrolou. Tím spíš, že i další góly byly velmi jednoduché a laciné.

Vymykal se až ten pátý, kdy si Chorý proklestil cestu středem vyškovské obrany a zaplněný stadion mu za to zatleskal vestoje. „V prvním poločase byl na našich hráčích vidět obrovský respekt a sami jsme Plzni připravili čtyři góly. Proto byl můj úkol v poločase ne jim vynadat, ale spíš je podpořit. Zdůrazňoval jsem, ať se zklidníme a nebojíme se hrát. Myslím si, že ve druhém poločase jsme to splnili a kluci ukázali velice dobré věci směrem dopředu. A kromě gólu jsme měli i další dvě tři velké šance,“ zhodnotil utkání domácí trenér Jan Trousil.

Úřadující mistr republiky přijel v poměrně slušné sestavě, na hřišti se objevily osobnosti typu Hubníka, Řezníčka, Pernici, Petržely a další. Také domácí trenér Trousil nakonec postavil v podstatě to nejlepší, co v současné době má k dispozici.

Bohužel rychlý gól hostů poměry na hřišti také rychle upravil ve prospěch favorita. „Dělali jsme strašně moc chyb vzadu a ztráceli jsme moc balonů. Určitě tam byla i trocha respektu, ale nemělo se to až tak projevit, protože připraveni jsme na Plzeň byli dobře,“ ujistil vyškovský obránce David Němeček.

Zmíněné Chorého sólo přišlo krátce po přestávce a Viktorka pak očividně přeřadila na nižší rychlostní stupeň. Kupodivu přenechala domácím i střed hřiště, ze kterého Vyškovští zakládali nebezpečné jednoduché protiútoky.

V 55. minutě tak dobře, že si autor gólu Ondřej Vintr mohl položit i brankáře Aleše Hrušku a na brankové čáře zamávat zaplněným ochozům. „Myslím si, že o postupu bylo rozhodnuto prakticky v prvním poločase. Je pravda, že od toho pátého gólu už jsme ubrali na můj vkus až hodně a Vyškov jsme pouštěli do brejkových situací. Domácí určitě mohli výsledek zkorigovat ještě víc, ale na druhou stranu bylo jasné, že máme zápas pod kontrolou,“ těšil se ze zvládnutého postupového úkolu spokojený trenér Viktorie Pavel Vrba.

MFK Vyškov - Viktoria Plzeň 1:5

Poločas: 0:4. Branky: 55. O. Vintr – 5., 25., 45. a 49. Chorý, 28. Řezníček. Rozhodčí: Vojkovský – Batík, Dohnálek. ŽK: Matocha (Vyš.). Diváků: 2463.

Vyškov: Sova – Cvijović (17. Zavadil), Krejčí, Tijani – Jeřábek – Němeček (66. Přerovský), Matocha, Lahodný, Sečkář (46. Novotný) – O. Wintr, M. Wintr. Trenér: Jan Trousil.

Plzeň: Hruška – Hubník, Pernica, Procházka – Havel, Čermák, Bucha, Hájek, Petržela (66. Ekpai) – Chorý, Řezníček. Trenér: Pavel Vrba.