Po čtrnácti odehraných zápasech má Slovan na kontě šest výher, tři remízy a pětkrát podlehl soupeřům. Může se pyšnit vysokým počtem vstřelených branek, který se zastavil na čísle třicet, což je naprosto shodná suma, jakou mají vedoucí Šardice B. Naopak inkasovaných gólů má rovných osmnáct.

S čím do soutěže Ivanovice šly? „Cíl byl celkem jasný, chtěli jsme uhrát dostatek bodů, abychom se slušně udrželi a netřepali se někde na konci tabulky,“ uvedl trenér Slovanu Josef Svoboda. Jeho mužstvu se dařilo výborně, prvních deset zápasů bylo téměř bez poskvrny, ale v posledních podzimních utkáních už Ivanovicím docházel dech. „Ze začátku se nám vedlo dobře, sbírali jsme body, závěrečné čtyři prohry byly kaňkou na celém výsledku. Potkaly nás problémy v zápase s Vacenovicemi, kde jsme měli vyloučeného hráče, a přidaly se další okolnosti jako semknutost, docházely síly. Také zapůsobilo, že jsme nováčkem a ostatní celky nás zpočátku neznaly, nevěděly, jak hrajeme, ale pak už si nás trochu přečetly a nešly úplně do neznáma,“ vidí příčinu neúspěchů Svoboda. Co se však týká celkového umístění v tabulce, tak je spokojený.

Kvalitních utkání předvedli ivanovičtí fotbalisté hned několik. V duelu proti Šlapanicím hráli v desíti lidech a ještě měli převahu, v Rohatci předvedli své umění a dle slov svého kouče nezasloužili jen remízu, když v samotném závěru přišli o dva body a nepodařilo se jim zužitkovat nabízené příležitosti. „Za nejlepší utkání považuji zápasy v Rohatci či Šardicích, i když byly bez branek. Tam byly velké šance na obou stranách a pro diváky hodně atraktivní fotbal. Také se Slavkovem a s Veselím to byla dobrá utkání,“ uvedl Svoboda.

Naopak nejhorším střetem byl pro Ivanovice duel doma s Kosticemi, kde se ivanovickou chybou dostal soupeř do vedení. První prohra je však potkala v Tvrdonicích a závěrečný zápas s Bučovicemi také nevyšel zcela podle představ, když v samotném závěru inkasovali jedinou branku celého utkání.

Největší oporou Slovanu je útočník Petr Olejníček, který je zároveň nejlepším střelcem. Primát si vysloužil svými dvanácti vstřelenými brankami. Pilíř ivanovického týmu však na jaře již nenastoupí. „Upřímně řečeno, v novém roce už nebudu hrát.“ Na otázku, zda nastoupí k jinému týmu, zatím nezná odpověď. „To opravdu nevím, fyzických sil ubývá a také mám rodinu. Myslím, že Ivanovice to mají dobře rozjeté,“ nechal se slyšet Olejníček.

Zdravotní potíže fotbalisty netížily, ale budou muset sehnat útočníka. „Sháníme posily každého půl roku. Útočníka, kvalitního zkušeného hráče do středu hry je na Vyškovsku obtížné získat,“ posteskl si ivanovický kouč.

Cílem do budoucna je pro Ivanovice kvalitně se připravit na druhou část sezony a uhrát tolik bodů, které jim umožní dobré umístění v soutěži. „Chceme se udržet bez nějaké nervozity, jdeme do toho s optimismem,“ uzavřel Svoboda.