Domácí TJ Sokol přivítá FKD, tedy klub, jenž je spojován s nedávnou prvoligovou minulostí. Porazit Drnovice znamená hodně i nyní, kdy mají podstatně skromnější plány.

„Chceme fotbalem především bavit sebe a lidi, kteří se na nás chodí dívat. A na domácím hřišti jich nebývá zrovna málo. Můžu všechny ubezpečit, že žádné ligové sny nesníme. Držíme se při zemi. Jsme sami překvapeni tím, jak se nám na podzim v okresním přeboru daří. Náš záměr od vstupu do okresních soutěží trvá. Chceme především stabilizovat klub a dlouhodobě by to snad mohla být první B třída, což by za současných podmínek asi byl strop našich možností. Jestli to vyjde už v tomto ročníku, to nepovažujeme za podstatné,“ zdůraznil předseda FKD Daniel Brtníček.

Doufejme, že stejně skromně nebudou vystupovat hráči na zeleném pažitu brankovického hřiště. Velmi podobné cíle totiž má i domácí klub. „Řekli jsme si, že by nebylo špatné na podzim se v tabulce pohybovat kolem třetího místa. Pokud by se to dařilo, pak bychom snad mohli na jaře zaútočit na postup. Ale podmínka to rozhodně nebyla. Začátek soutěže se nám vydařil, teď už je to horší, ale nic se neděje,“ řekl sekretář oddílu Dušan Křen.

Trenér mužstva Pavel Láníček jeho slova potvrdil. „Kdyby mně někdo před soutěží řekl, že po desátém kole budeme mít dvacet bodů a budeme druzí, bral bych to všemi deseti. V tuto chvíli tedy nejsem nespokojený, ale ani spokojený, naše pozice odpovídá našim současným možnostem. Ale mrzí mě, že jsme zbytečně prohráli doma s Vícemilicemi. Proti nim se hrálo bez nasazení a s evidentním podceněním soupeře. Ale s Drnovicemi samozřejmě chceme vyhrát. Kdo by nechtěl,“ naznačil zítřejší plány trenér. Tomu v derby bude citelně chybět jeden z klíčových hráčů Jiří Proniuk, který odešel hrát divizi do Vyškova, a pro zranění zřejmě nebude k dispozici ani další člen základní sestavy Verner.

Kompletní nebudou ani hosté. Hrát nemohou David Slezák a Zbyněk Zbořil. Drnovické plány na bodový zisk to ale nemění. „Chceme udržet náskok, ale ještě lepší by bylo vyhrát,“ přeje si trenér Oldřich Jelínek, který je s průběhem podzimu, jak jinak, spokojený. „Máme jednu prohru z venku a minule jsme doma remizovali se Švábenicemi. To je ztráta, ale musím upozornit, že Švábenice mají velmi kvalitní mužstvo. A mezi ty nejlepší samozřejmě patří i Brankovice,“ dodal trenér FKD.

Okresní přebor – 11. kolo

Neděle 18. října – 10:00 hodin

Brankovice x FKD o.s.

Čelo tabulky: 1. FKD 25 bodů, 2. Brankovice 20.

Pravděpodobné sestavy:

Brankovice: Škroba – Kremz, Plšek, Luža, Havránek – Oppelt, Tylšar, Radim Proniuk, Bodeček – Učeň, Novotný. FKD: Marian Brtníček – Ignačák, Pavel Jelínek, Bula, Kroutilík – Švanda, Pytela, Fober – Novotný, Jakeš, Bébar.