Dvaadvacáté kolo fotbalové divize proti sobě postaví dva týmy, které, přestože se nacházejí na opačných pólech tabulky, mají jeden výrazný rys společný. Jsou jím velmi úzké hráčské kádry. Zápas, jehož úvodní hvizd je v plánu na nedělní čtvrtou hodinu odpolední, se tak může snadno stát duelem prázdných střídaček.

Problémy s nedostatkem hráčů před zítřejším utkáním řeší hlavně rájecký trenér Jiří Záleský. Jeho mužstvo totiž připomíná spíše vojenský lazaret bezprostředně po zteči nepřátelských zákopů. „Na úterním tréninku se objevilo jen pět hráčů. Dalších šest kluků základní sestavy jsem musel oželet. Až těsně před zápasem se ukáže, kdo vlastně nastoupí,“ stýská si trenér Rájce.

Jeho kolega na lavičce hostů je na tom o poznání lépe. „Všichni hráči základní sestavy by měli nastoupit. Jako zázrakem se během náročného týdne, kdy jsme odehráli tři zápasy, nikdo nezranil,“ diví se vyškovský trenér Pavel Svoboda. Jistý otazník se vznáší jen nad startem Steinera, který minule nehrál.
Ví, že proti poslepované sestavě Rájce, v níž budou figurovat i dorostenci, budou mít jeho svěřenci usnadněnou úlohu. „Každá ztráta zkušeného hráče je citelná. V divizi se těžko nahrazuje,“ tvrdí Svoboda. Dodává, že ani zítra nechce vítěznou sérii přerušit.

Přesto nechce soupeře podceňovat. „Ráječtí hrají o záchranu a v takových zápasech je možné všechno. Už loni jsme u nich odehráli velmi těžký zápas, a to jim o nic nešlo,“ upozorňuje vyškovský lodivod.
A Jiří Záleský mu přitakává. „Chceme doma vyhrát. Ale bude to těžké. Nesmíme dostat gól a trpělivě čekat na svoji šanci,“ vyhlašuje cíl a zároveň naznačuje taktiku pro zítřejší utkání.

Ani Vyškované však neslibují žádný festival útoků. „Podržíme se taktiky, se kterou jsme byli úspěšní v minulých kolech,“ říká trenér hostí Pavel Svoboda. I Rostex tedy nejspíše vsadí především na zabezpečenou obranu a rychlé smrtící brejky.