A proč je právě toto utkání pro Slavkovany, jenž si opět zahrají na domácí půdě, tak důležité? Odpověď je jednoduchá. Vypadá to, že slavkovští fotbalisté sice překonali herní krizi, která je provázela v úvodu sezony, a vyhoupli se ze dna tabulky o něco výš, avšak předposlední Šlapanice ztrácejí na nyní jedenáctý Slavkov tři body, což je otázka případné sobotní šlapanické výhry. Očekává se velmi vyrovnaná bitva a dopředu nelze jednoznačně ukázat na favorita. Od startu jarní části soutěže je na tom papírově lépe Slavkov, který po úvodní prohře s Vacenovicemi už pak třikrát vyhrával a jednou remizoval. To Šlapanice si od jara připsaly zatím výhry dvě a proher měly o jednu více.

Oba celky však v posledním kole bodovaly. Šlapaničtí fotbalisté udolali Rohatec a Slavkov Veselí. „Ve Veselí to bylo napínavé. My jsme vedli tři nula. Pak vyloučili Hráčka, dostali jsme dva góly, z toho ten druhý až ke konci, ale výhru jsme uhájili,“ informoval o minulém střetu jeden ze slavkovských hráčů Michal Láznický. Slavkovská opora Zdeněk Hráček vyfasoval ve Veselí červenou kartu. „Hráček dostal podmínku, takže do dnešního utkání nastoupí. Pro nás je to klíčový zápas, dá se říci rozhodující,“ uvedl vedoucí mužstva Jaroslav Andrla.

Fakt, že Slavkovanům se na domácím trávníku daří, svědčí v jejich prospěch. Na jejich jedenácté místo v tabulce a skóre třiadvacet bodů však budou chtít Šlapanice zcela jistě zaútočit a připsat si výhru, která je pro ně velmi důležitá pro další setrvání v soutěži. Předposlední třinácté místo a dvacetibodové konto jim to určitě nezajistí.

„Utkání s hosty je pro nás hodně důležitý zápas. Oni jsou předposlední, my jsme tři body před nimi. Myslím, že pokud budeme mít štěstí, tak bychom je mohli udolat,“ dodal Láznický. Napínavé utkání vypukne v dnes o půl páté na slavkovském hřišti.