„Ano, Dan po Petrovi zdědil fotbalové geny, ale jinak jiný. Především je pravák a hlavně, zapojuje se i do bránění,“ s úsměvem glosoval trenér jihomoravského výběru Valdemar Horváth.

DANUBE-MORAVIA CUP 2023
2. kolo:
JmKFS Brno – Lublaň 3:1
Poločas: 2:0. Branky: Švancara 3. Sestava JmKFS: Kašík – Uher, Hublík, Kocourek, Komárek – Körner, Mezník, Švancara, Vizinger – Souček, Toman. Střídali: Ferlay, Peřina, Konečný, Hájek, Pachl. Trenéři: Valdemar Horváth, Václav Dvořák, Marek Pavlík.
Další výsledky - skupina A:
Šoproň – Lublaň 1:2 (1:1)
1. Brno      2  2  0  0  4:1  6
2. Lublaň   2  1  0  1  3:4  3
3. Šoproň  2  0  0  2  1:3  0
Skupina B:
Bratislava – Bělehrad 1:7 (1:2)
Bělehrad – Krakov 1:1 (0:1)
1. Bělehrad   2  1  1  0  8:2  4
2. Krakov      2  1  1  0  3:1  4
3. Bratislava 2  0  0  2  1:9  0

Program zápasů o konečná umístění - čtvrtek 21. září:
9.00 o 5. místo: Bratislava – Šoproň
9.00 o 3. místo: Lublaň – Krakov
11.00 finále: Brno – Bělehrad (přírodní tráva).

Jeho týmu se proti Slovincům vydařil úvod. Už ve druhé minutě se po brejku dostal do koncovky mladý Švancara a střelou k tyči otevřel skóre. Podobně jako s výběrem maďarské Šoproně byl zápas vcelku vyrovnaný a hosté působili trochu fotbalovějším dojmem. I oni ale měli problémy s rychlou jednoduchou hrou Jihomoravanům. Ještě po poločasu z brejku inkasovali podruhé. Vcelku dobrou hru Slovinci zúročili po přestávce kontaktním gólem. Domácí ale rychle Švancarou, který se na velkém vápně zbavil obránce, střelou k tyči opět odskočili na dvougólový rozdíl. Ten si pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Valdemar Horváth:  „Soupeř byl zase asi silnější na míči a měl fyzicky dost vyspělé hráče i v útoku a v záloze. Myslím si, že Slovinci byli o něco lepší fotbalově, hlavně směrem dopředu tam měli zajímavé hráče. Maďaři v prvním zápase s námi měli možná jednu šanci a pološance, ale Slovinci nás dokázali i přimáčknout a měli docela dobré příležitosti. Nám se podařilo dát brzo gól a pak jsme jejich nějaké šance přežili. Dvakrát i zásluhou výborných zákroků gólmana Kašíka. Ve druhém poločase jsme znovu dobře bránili a byli odolní v osobních soubojích. Řekl bych, že naši kluci tomu šli naproti a zápas odbojovali.“