Po valné hromadě divizního Rostexu Vyškov si nově zvolení členové výkonného výboru v týdnu rozdělili funkce. Podle očekávání předsedou zůstává Štěpán Pataki a na stejných pozicích pokračují Miloslav Brtníček, jako místopředseda, a Jan Špičák, jako sekretář. Členy vedení jsou Valdemar Horváth, šéftrenér mládeže a nově i kouč A mužstva mužů, dále Petr Král, Martin Neubauer a Petr Uhlíř.

O změnu by se ale měli pokusit hráči A mužstva. Už předchozí trenér Miloslav Machálek si zoufal, že mužstvo téměř s železnou pravidelností střídá dobré výsledky se špatnými. Podle této sinusoidy by v neděli v Pelhřimově měl tedy Vyškov v utkání dvanáctého kola prohrát.

Nový kouč Valdemar Horváth si samozřejmě přeje opak. „Výsledkově je to opravdu potřeba zlomit, ale já musím vidět i výkony. A nejde všechno schovávat za výsledky. I ta výhra minule doma nebyla bez poskvrn, stejně jako porážky nebyly jen po špatných výkonech. Hra proti Konici nebyla optimální a zlepšili jsme se až ve druhém poločase. V Pelhřimově musíme hrát mnohem zodpovědněji, protože oni mají výborné mužstvo. Viděl jsem je hrát v Napajedlech. Staví především na vynikající útočné dvojici Krtek – Liška, kteří se dobře doplňují a hlavně střílí góly. Na druhé straně by nám mělo vyhovovat, že Pelhřimov nehraje žádný hurá styl, žádnou nakopávanou, ale snaží se o kombinační fotbal,“ sdělil Horváth.

Ten by měl mít k dispozici kompletní mužstvo, otazník visí jen nad Sigmundem, který má problémy s třísly.

Divize D

12. kolo

FK Pelhřimov – Rostex Vyškov

Neděle 17. října, 15.00 hodin

Tabulka:

4. Vyškov 11 5 2 4 19:11 ⋌17

7. Pelhřimov 11 4 4 3 19:16⋌ 16

V minulé sezoně:

P: Vyškov – Pelhřimov 1:3

J: Pelhřimov – Vyškov 0:0