Manerovští měli raketový nástup. Již ve čtvrté minutě vedli brankami Josefa Ličky a Tobolíka 2:0 a navíc autor prvního gólu nastřelil v páté minutě břevno. Byť se pak Amor všemožně snažil, Sapporo navýšilo skóre až na 6:2 a Vyškovští v závěru při hře vabank, bez brankáře a s pátým hráčem v poli, už jen korigovali na konečných 6:4.

„Zápas se nám vůbec nepovedl. Sapporo nás zaskočilo rychlými góly. Ve vyhecovaném derby je pak je těžké dotahovat. Nestrannému fanouškovi se ale zápas musel líbit,“ sportovně přiznal střelec jedné branky Amoru Daniel Forro. „Lépe jsme snad ani začít nemohli. Amor má velmi silné mužstvo a i když mu zápas nevyšel, je vidět rukopis trenéra Petlacha,“ uznal kvality soupeře prezident Sappora Antonín Brtník.

Amor: Fiala, Šrámek – Lánský, Farkaš, Slavíček, Forro, Bartoš, Janovský, Petlach, Ševčík, Vymazal, Derka.

Sapporo: Plhal – Dobšíček, Poledník, Indrák, M. Lička, J. Lička, Tobolík, Surák, Dorko, Brtník.

Týmy Amor i Sapporo pak o víkendu sehrály další dvoukolo. Opět byl úspěšnější Manerov, který porazil Faunu Brno 4:1 a Agromeli Brno C 5:4, zatímco Amor zdolal jen Faunu 5:4 a podlehl Agromeli C 2:3. Čtyřmi brankami se v zápase s Agromeli blýskl manerovský Josef Lička. Vyškovský Amor je v tabulce čtvrtý, Sapporo má o tři body méně a je páté.

Další zástupci Vyškovska v krajském přeboru Krásensko a Kloboučky budou hrát neděli dopoledne v křenovické hale proti K5 Brno a Pískovně Černovice.