Sportovní redakce Deníku vybrala tři fotbalové stadiony v Jihomoravském kraji, kterým udělila divoké karty.

FC Slovan Rosice
Skvělým zázemím se pyšní fotbalisté Rosic u Brna. Součástí fotbalového areálu, který má kapacitu pro 1500 diváků (500 krytých míst) je hotel s restaurací, tři hřiště z toho jedno s umělou trávou. V útrobách stadionu najdete šest kabin, posilovnu, saunu a vířivku. Sportovní komplex využívají kromě tamních fotbalistů i ostatní sportovní oddíly pro své soustředění. Každoročně se zde koná populární Fotbalový kemp Petra Švancary.

Fotbalový stadion FC Slovan RosiceFotbalový stadion FC Slovan RosiceZdroj: FC Slovan Rosice

SK Slavkov u Brna
Pravidelný účastník krajských soutěží ze Slavkova u Brna, který momentálně hraje I. B třídu má na tuto úroveň nadstandardní zázemí. Městský fotbalový stadion, jenž se nachází v blízkosti slavkovského zámku, obklopují golfové hřiště, koupaliště a tenisové kurty. Před pěti lety se sportovní areál dočkal kompletní rekonstrukce, která vyšla bez mála na 45 milionů korun. Novou podobu dostala atletická dráha s kompletním atletickým zázemím.

Městský fotbalový stadion Slavkov u BrnaMěstský fotbalový stadion Slavkov u BrnaZdroj: slavkov-austerlitz.com

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší fotbalová adresa
Mimořádná soutěž Deníku: Hledá se nejlepší fotbalová adresa na jižní Moravě

SK Spartak Svatobořice-Mistřín
Spartak Svatobořice-Mistřín je dlouholetý účastník okresního přeboru Hodonínska. Před dvěma lety postoupil do I. B třídy a dočkal se kompletní rekonstrukce zázemí i nové tribuny. Proslulí jsou i tamní skalní fanoušci, kteří svůj klub doprovází ve velkém počtu i na venkovních zápasech. V premiérové sezoně v krajské soutěži sledovalo na novém stadionu Spartaku derby se sousedními Šardicemi 650 diváků.

Fotbalový stadion SK Spartak Svatobořice-MistřínFotbalový stadion SK Spartak Svatobořice-MistřínZdroj: Deník/Kryštof Neduchal

Pokud vám ve výběru schází právě váš oblíbený stadion, máte nyní jedinečnou šanci. Přihlaste svůj areál co nejdříve, abychom měli prostor představit ho na webových stránkách Deníku.

Potom už zbývá jediné, dát svému oblíbenému areálu co nejvíc hlasů. Lákavá odměna rozhodně stojí za to. 

Jak nominovat vaše oblíbené místo?
Stačí maličkost: pošlete email na adresu fotbalova.soutez@denik.cz. K zařazení do soutěžní ankety je zapotřebí adresa fotbalového areálu, minimálně jedna fotka ze hřiště, tribuny či zázemí, zdůvodnění nominace a jméno nominujícího. Nominace přijímáme do 28. března.