KRAJSKÝ PŘEBOR

Rousínov – Rajhrad 6:1

Poločas: 3:1. Branky: Honek 2, Růžička 2, Pupp, Divácký – Getos z pen.

Rousínov: Řepka – Novotný (46. Lacek), Svoboda, Beneš, Pupp – Mrnuštík, Kupčík (65. Divácký), Žoček, Honek – Růžička, Hartl.

Hosté byli sestupujícím týmem už dlouho dopředu a v Rousínově ani nekladli velký odpor. Jejich zvýšenou aktivitu po snížení z penalty na 2:1 domácí rychle uťali třetím gólem. „Myslím, že to bylo dost jasné utkání a mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Ale jsem samozřejmě spokojený, soutěž jsme zakončili tak, jak jsem si představoval, i když jsme dohrávali s výrazně úzkým kádrem," řekl rousínovský kouč Milan Boušek.

I. A TŘÍDA

Šaratice – Bučovice 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 70. Rozbořil. Rozhodčí: Pátek – Rodinger, Krbůšek. ŽK: Rettegy, Rozbořil, Cenek – Štrublík, Bil, Brožina. Diváků: 120.

Šaratice: Rettegy – L. Cenek, M. Galia, M. Polášek, Rozbořil – Matoušek (46. Yagupa), Smetana, Bukáček, Kalouda – Štěpánek, Kopunec.

Bučovice: Buriánek – Němec, Brožina, Hanousek, Chalabala – M. Kachlík (46. Kudýn), T. Kachlík, Štrublík, Handlíř – Bil, Bodeček (80. Horák).

Hosté působili fotbalověji a měli častěji míč na kopačkách, domácí zase prokázali větší chuť po vítězství a měli víc šancí. Ale i tak to do vedoucího gólu Rozbořila, který se trefil po zemi ze dvaceti metrů, vypadalo oboustranně spíš bezstarostně. Po vedoucí brance se přece místy i zajiskřilo. Za domácí mohli přidat druhý gól Štěpánek a Smetana. Na druhé straně Šaratice v poslední minutě přežily velký závar, kdy to zavánělo vyrovnáním. „S našimi fanoušky jsme se doma chtěli rozloučit vítězstvím a navíc jsme mohli postoupit až na páté místo. Obojí se povedlo a pátá příčka je pro nás opravdu veliký úspěch. Vlastně jsme třetím nejlepším mužstvem na Vyškovsku," radoval se po utkání kapitán vítězného týmu Martin Galia.

Bučovičtí po vydařeném podzimu a zpackaném jaru prožívají zcela jiné pocity. A poslední zápas byl vlastně jakousi charakteristikou jejich velkého jarního trápení. „Nestopoval jsem to, ale na držení míče jsme museli vysoko vyhrát. Jenže když pořádně nevystřelíte na branku, nemůžete vyhrát. Bylo vidět, že se soutěž dohrává, z naší strany až příliš vlažný výkon," konstatoval trenér Ladislav Kachlík.

I. B TŘÍDA

Bohdalice – Letonice 0:1

Poločas: 0:1. Branka: Jakeš.

Bohdalice: I. Drbal – Ondráček, Prachař (57. Pacejka), Pospíšil, Sádlík – Kummer, Hladký, Podaný, Usnul – Kolečkář (70. Vaculčík), Smejkal.

Téměř pětadvacet minut měli domácí hru pod kontrolou, ale s finální přihrávkou a zakončením měli problémy. Zákonitě přišel trest. Nevinně vypadající Jakešův cent propadl do domácí sítě. Druhá půle obrázek hry a skóre nezměnila. Domácí obléhali letonickou branku, hosté byli nebezpeční z rychlých brejků. „V posledním utkání jsme chtěli napravit dojem z Blanska. Herně se nám to podařilo, výsledkově bohužel ne. Konečně jsme na hřišti předváděli fotbal a ne kopanou. Hráčům bych i tak chtěl poděkovat a nejen za výkon v tomto zápase," řekl domácí trenér Petr Kalousek, který se po zápase s bohdalickou lavičkou rozloučil.

Křenovice – Kněždub 3:5

Poločas: 1:1. Branky: Procházka 2, Klimek – Chromeček, Durna, L. Grabec, R. Grabec, Kačerek.

Křenovice: Žák – Klimek, Pauřík, Doležal, Drápal (65. Vosmek) – Paleček 72. Světelský), V. Ledvina, Rotrekl, Spáčil – Procházka, L. ledvina.

Bez Dvořáka a Rozkopala byl domácí tým poloviční. Ujal se sice vedení Procházkou proměněným trestným kopem, jenže rovněž po trestném kopu v závěru poločasu Křenovičtí o vedení přišli. Po přestávce hosté skóre otočili a následoval zřejmě klíčový moment zápasu. Brankář Kněždubu váhal s odkopem a následně zřejmě fauloval atakujícího Rotrekla. Jenže penalta se nekopala, naopak hostům začaly vycházet rychlé brejky. „Pak už jsme to museli otevřít a hrát vabank, ale sestup jsme neprohráli dnes, ale v několika předchozích zápasech. Třeba doma s Tvrdonicemi," konstatoval kapitán mužstva Jan Rotrekl.

Fakt je ten, že výhra by Křenovické v soutěži udržela. Takto má jejich pád následky i do okresního přeboru, který opustí poslední týmy. Tedy Komořany, Ivanovice a Hodějice, kterým nepomohla ani výhra 5:1 v Ivanovicích.