V pouhých jednadvaceti letech povede vyškovské mužstvo v Moravskoslezské fotbalové lize. „Zklamání už jsem hodil za hlavu a chci s Vyškovem dojít co nejdál," hlásí Jeřábek.

V únoru vám bylo jednadvacet let, jak se cítíte tak mladý v roli kapitána?

Není to pro mě nová zkušenost, kapitána už jsem dělal půl roku. Na druhou stranu mám velkou zodpovědnost a nečeká mě nic lehkého.

Poslouchají vás ostatní spoluhráči?

Jsme výborná parta, navzájem k sobě máme respekt, vycházíme si ve všem vstříc, takže v tomto ohledu není žádný problém.

V přípravě vám dělala velké problémy obrana, co je potřeba změnit?

Není to jen o obraně, ale o všech hráčích na hřišti. Každý z nás musí pracovat dozadu na sto procent. Jedná se taky o příchodu dalších hráčů, takže snad vyplníme otazníky v sestavě a výsledky zlepšíme.

Vy sám zkoušíte hrát na pozici stopera, jak vám to vyhovuje?

Pro hru na této pozici nemám parametry. Na druhou stranu jsem rád, že zdraví slouží a že mi trenér dává šanci. Budu hrát, kam mě postaví.

Hrál jste někdy stopera?

Naposledy v mládežnických kategoriích. To je ale úplně odlišné od hry stopera v dospělém fotbale.

V MOL Cupu jste prohráli na hřišti divizní Břeclavi. Co se stalo, že utkání nevyšlo?

V prvním poločase jsme měli obrovské šance, ale nedokázali je proměnit. Břeclav pak vyrovnala a my začali dělat hloupé chyby. Zkoušeli jsme taky nové hráče z dorostu, to nás ale neomlouvá.

Zkoušeli jste nové hráče, soustředíte se tedy spíš na start nové sezony než na český pohár?

Start soutěže je vždy nejdůležitější. V poháru jsme ale chtěli postoupit, abychom se doma představili proti ligovému klubu. Loni jsme vypadli s Kroměříží na penalty, před dvěma lety zase s Prostějovem, štěstí nám v MOL Cupu nepřeje.

Před sezonou o vás mělo zájem Znojmo, jak to momentálně vypadá?

Ve Znojmě jsem byl na testech, bohužel jsem se ale zranil, takže z domluvy sešlo. Znojemský trenér Kučera mě bude dál sledovat, a pokud budu podávat dobré výkony, absolvuju další testy v zimě.

Jste hodně zklamaný, že si druhou ligu na podzim nezahrajete?

Zklamání je velké. Doufám, že to v zimě vyjde, protože loni jsem zase neprošel na testech v Olomouci. Teď se ale maximálně soustředím na působení ve Vyškově.

Jak jste na tom momentálně zdravotně?

Cítím se dobře, čtrnáct dní trénuju, odehrál jsem poločas proti Mohelnici a poslední týden makám naplno. V Břeclavi jsem odehrál celých devadesát minut a pomalu se dostávám do tempa.

Budete tedy připraven na první zápas nové sezony?

Stoprocentně. Pokud mě trenér vybere a pošle do zápasu, budu moc rád.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ