V sobotu odpoledne Vyškovští na svém hřišti přivítají rezervu prvoligového Zlína, které chtějí oplatit hodně zbytečnou podzimní porážku 3:2. Kromě toho si nový trenérský tandem přeje, aby se tým prezentoval mnohem fotbalověji než v Líšni. „Za tři čtyři tréninky toho moc změnit nemůžete, takže jsme zařadili jenom herní cvičení. Práci s míčem. Proto aby kluci měli na hřišti dobrý pocit a nebáli se něco vytvořit. Fotbal hrát určitě umějí a je třeba to dostat do zápasů. A my věříme, že to dokáží, i když to třeba nemusí být okamžitě. Ale postupem času se určitě ukáže, že kromě bojovnosti jsou i fotbaloví," zdůraznil Trousil.

S kolegou Horváthem sice budou postrádat zraněné Martina Žočka a Josefa Ličku, naproti tomu se fandové mohou těšit na velký comeback. Po delší době se na hrotu může objevit Martin Lička. „Je to koncový hráč, což prokazuje v zápasech B mužstva, a my jsme se s koncovkou potýkali celou zimní přípravu. Martin se v uplynutém týdnu zapojil do tréninků áčka a na Zlín bude v nominaci," ujistil hrající šéf.

Druhý nejlepší klub Vyškovska Tatran Rousínov nastoupí v neděli na stadionu jednoho z favoritů krajského přeboru FK Mutěnice, takže na okresních trávnících bude po Vyškovu největším šlágrem derby I. A třídy Bučovice – Šaratice. Mužstva k němu vyběhnou v naprosto rozdílném rozpoložení. Bučovický lídr tabulky má za sebou poměrně dobrou zimní přípravu se slušnou hráčskou účastí, v Šaraticích se o nějaké koncepční práci přes zimu asi mluvit nedá. „Snad se sejdeme v nějaké rozumné sestavě, zatím se nám to nepovedlo. U nás se vůbec nic nezměnilo. Zimní příprava, to byla spíš taková údržba těla. Trénovali jsme v tělocvičně a odehráli jen tři přáteláky. Dva jsme vyhráli, ale ten poslední v Rajhradicích nám vůbec nevyšel (prohra 1:6, pozn. red.). Bylo nás jen jedenáct, a to včetně hráčů, kteří za áčko hrát nebudou," potvrdil domněnku hrající trenér Pavel Kalouda.

To Bučovičtí odehráli šest přípravných utkání a například v zápase s Vyškovem B sedělo na střídačce šest hráčů. „Výsledky v přípravě nebyly nic moc, ale chci doufat, že neodpovídají možnostem a výkonnosti týmu. Po podzimu jsme první, ale náš cíl se nemění. To znamená s vlastními odchovanci a kluky z okolí hrát dobrý fotbal a v tabulce být co nejvýš. Špice je hodně vyrovnaná, takže třeba v prvních čtyřech kolech nemusíme vůbec vyhrát. A derby bývají zákeřná a nevyzpytatelná. A zvlášť se Šaraticemi, které mají velice silnou základní sestavu. Roli mírného favorita se ale nebráníme," sdělil trenér Ladislav Kachlík.

Šaratické počty pro derby jsou jednodušší. „Neříkám, že tam jedeme prohrát, to ne. Chceme zápas důstojně odehrát a pokusit se překvapit. A doufám, že to z našeho pohledu nebude negativní překvapení. Pro nás budou podstatnější následující dva zápasy doma s Velkými Pavlovicemi a Rakvicemi. Po nich budeme mít lepší obrázek našich možností. Cíl je jasný, chceme se zachránit, ale žádné tlaky v tomto směru od vedení klubu na nás určitě nebudou," naznačil plány Kalouda.

V zimní přestávce se kádry obou mužstev moc nezměnily. Z Bučovic po hostování odešel Jaromír Lazor zpět do Vícemilic, naopak z Rousínova se po hostování vrátil Lukáš Němec. Šaratice chtějí získat Martina Zlámala, zkušeného středopolaře, který hrával za ČAFC Židenice, a vrátit by se měl střelec Martin Báňa.

Třetí do vyškovské party v I. A třídě TJ Dražovice zahájí jaro na vlastním trávníku zápasem s MSK Břeclav B. Vyjma posledního utkání, kdy doma prohráli se Žebětínem, Dražovičtí dosáhli několika dobrých výsledků. Mimo jiné remizovali s Rousínovem. „Ale i u nás jsme se potýkali s malým počtem hráčů v zápasech i na trénincích. V soutěži to obvykle už bývá lepší, takže věřím, že to bude fungovat. Nejraději samozřejmě hned výhrou nad Břeclaví," přeje si trenér Miroslav Vlach, jehož prodlouženou rukou na trávníku bude Petr Starý.

Přišel jediný nový hráč, na hostování ze Svratky Brno Pavel Svoboda. Trenér ale zdůraznil, že o dres áčka si řekli Tomáš Řepka, Dominik Snášel, Jakub Valehrach a Martin Voborný z vlastního B týmu.

MSFL

MFK Vyškov – Fastav Zlín B

Sobota 26. března, 15.00 hodin, stadion Za Parkem.

I. A TŘÍDA

Dražovice – Břeclav B

Sobota 26. března, 15.00 hodin.

Bučovice–Šaratice

Neděle 27. března, 15.00 hodin.