Žádná přehlídka fotbalového umění. Až na pár výjimek střely z dálky, které gólmani v poklidu kryly. Remízu ovšem odmítl Hodinář.
Divize má pro okresního fanouška jedno velké kouzlo. Každý půlrok se na souboj vyzvou dva nejlepší celky Vyškovska, Rostex a Framoz. Nedělní střet jmenovaných se ale řadí spíše do škatulky fotbalově podprůměrných.

Byl to spíše velký boj, v němž chtěli obě strany uspět. Úvodní výměna vizitek v podobě střel z uctivé vzdálenosti napověděla, jakým směrem se utkání bude vyvíjet. Hráči se dostávali k ohrožení soupeřovy svatyně pouze z větší vzdálenosti a protože brankáři Kopáček ani Hrdlička příliš nechybovali, poločas nemohl dopadnout jinak než bez branek. „Máme hrozivé problémy se sestavou, museli jsme sáhnout do zásob dorostenců,“ omluvil sníženou aktivitu Rostexu trenér Pavel Svoboda. Pokusy rozvlnit síť přeci navzdory tomu vylétli od Baričáka, Hodináře či Žočka, ale zůstaly bez efektu.

Přes některé chyby v defenzivě tak Framoz držel favorita na uzdě a přišly i protiútoky. Běhavý Horváth a jeho útočný parťák Sedláček však žádný nedotáhli do konce. „Tak jsme to chtěli hrát, ze zabezpečené obrany a využít některý z brejků,“ vysvětlil týmové plány rousínovský zadák Tomáš Galia.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, snad jen rousínovský obranný beton byl prostupnější, a to oběma směry. Naklonit misky vah na svou stranu mohla obě mužstva, ale chyběl nápad, štěstí a důraz.

Domácí nakonec svého spasitele našli v osobě svého silného exekutora trestných kopů Davida Hodináře. Dvacet minut před koncem se postavil k míči asi pětadvacet metrů od brány a přes břevno dal krásně jediný gól utkání. „Přesně tomu jsme se chtěli vyvarovat, věděli jsme, že David to kope dobře. Dnes jsme měli dost děr v obraně, škoda, body jsme potřebovali,“ litoval Galia. Své pocity po závěrečném hvizdu jasně dokumentoval hostující kouč František Schneider, když se rezolutně odmítl k zápasu vyjádřit a spěchal do útrob stadionu.

Naopak domácím se bilancovalo dobře. „S Rousínovem je to těžké, kluci se znají, ale zvládli jsme to. Měli jsme více šancí, vyhráli jsme zaslouženě,“ radoval se Svoboda.