V úplně novém kabátě nastupují do jarních odvet fotbalisté vyškovského Rostexu. Na svůj divizní podzim nevzpomínají vůbec v dobrém. Skončili poslední. A tak se čekaly přes zimu změny, které opravdu přišly. A zásadní.

Kdo nesledoval přestupovou rošádu postupně, vyškovská sestava ho jistě zaskočí. Je na ní devět nových jmen, sedm borců zase rostexské řady opustilo. Hlavní změnou je pozice trenéra. Kvůli neuspokojivým výsledkům se s mužstvem rozloučila dvojice Svoboda, Tilšer a vedení se ujala osobnost ostřílená druholigovým koučováním. Miloslav Machálek působil například v Jihlavě, LeRKu Prostějov či HFK Olomouc.

„Po příchodu jsem samozřejmě mluvil s klubovým vedením ohledně kádru. Snažili jsme se to správně doplnit, sezona ukáže, jak se nám to povedlo. Ale jsem relativně spokojený, věřím tomuto mužstvu a budeme bojovat,“ poznamenal Machálek. Hrajícího asistenta mu dělá Valdemar Horváth.

Tým tedy dostal nový impuls, o tom není pochyb. Pravdou je, že ho bude potřebovat hned v úvodu jara. Na trávník Rostexu zavítají Napajedla a Konice, tedy konkurenti v boji o udržení. „Jsme pod určitým tlakem, je potřeba v těchto dvou utkáních maximálně bodovat. Je nám ale jasné, že to nebude vůbec lehké, takže ani ze čtyř bodů nebudu zklamaný. Bude rozhodovat, jak se nachystáme a jestli budeme kompletní,“ potvrdil důležitost nový trenér.

Ano, záchranářské práce. To jsou slova, která se ve vyškovském klubu nyní skloňují nejvíce. Situace ho neopravňuje k ničemu jinému. „Je to hlavní cíl. Abychom uhráli dobré výsledky, budeme muset předvádět kvalitní fotbal. Ale co budeme produkovat, to se teprve ukáže. My se prostě musíme o tu záchranu poprat, v silách tohoto celku to je,“ nabudil fanoušky Rostexu Machálek.

To potvrzují i šéfové celého klubu. „Změn bylo opravdu dost, ale je to určitě posílení, takže věříme tomu, že se divizní soutěž zachrání. První zápasy jsou vždycky moc důležité, když je zvládneme, bude to dobré,“ doplnil Štěpán Pataki.

SK Rostex Vyškov

Brankář: Jan Vítek (1986), Jan Kopáček (1988). Obránci: Milan Maruška (1989), Jakub Gottwald (1990), Patrik Hochman (1990), Jan Baričák (1989), Michal Kollár (1985), David Hodinář (1979), Lukáš Koláček (1983), Jaroslav Schindler (1970). Záložníci: Martin Žoček (1990), Jan Daněk (1990), Martin Hirsch (1989), Valdemar Horváth (1966), Ivo Sigmund (1975), Jiří Kopřiva (1988). Útočníci: Martin Lička (1986), Miloš Kropáček (1978), Tomáš Machálek (1990).

Trenér: Miloslav Machálek, asistent: Valdemar Horváth, předseda klubu: Štěpán Pataki.

Přišli: Maruška (hostování ze Šardic), Koláček (hostování z Protivanova), Hirsch (hostování z Prostějova), Kropáček (hostování z Nesovic), Vítek (hostování z Protivanova), Machálek (hostování z Prostějova), Schindler (návrat z hostování v Bavorech), Pazdera, Poprik, Král, Holásek (všichni z dorostu, doplnění pro širší kádr).

Odešli: Lang (Sparta Brno), Hanus (Framoz Rousínov), Klimeš (SK Slatina), Bárta (Dosta Bystrc), Proniuk (Brankovice), Trnavský (Hartvíkovice, všichni ukončeno hostování), Janovský (přerušení kariéry).