Zvláštní atmosféra vždy vzplane v souvislosti se vzájemným střetem dvou podle výkonnostní úrovně jejich soutěže vládnoucím fotbalovým celkům, za které se všeobecně považují Framoz Rousínov a Rostex Vyškov. Jmenované obsazení nedělního duelu přichystal los jedenáctého kola Moravskoslezské fotbalové divize skupiny D. Tentokrát se ale na rousínovské půdě drama nekonalo.

Tabulkově o čtyři příčky a osm bodů úspěšnější hosté mysleli na výhru, ale podobné myšlenky měli i domácí, kteří zatím s průběhem sezony spokojeni nejsou. Framoz tak chtěl vylepšit svoji dosavadní bilanci a v úvodu Vyškovské mírně zatlačil. Vyprodukoval však pouhé dva pokusy z velké dálky, s nimiž hostující gólman příliš problémů neměl. A tak zahřmělo na druhé straně. Těsně před koncem první půlhodiny Rostex rozehrával rohový kop. Po něm zavládl díky nedůrazu domácích ve vlastním vápně chaos, jehož využil k lehkému doklepnutí míče do sítě Mašlej. V té chvíli to ještě hru Rousínova významně nenabouralo a jeho výběr se stále snažil o vyrovnanou bitvu.

V druhé půli ale naprosto ovládli dění na trávníku hosté, když už v první minutě rychlou kombinaci zakončil křížným volejem do levé tyče v neděli velmi agilní Mašlej. „To byla nádherná akce, zasloužila si gól. Ale nakonec to nevadilo,“ uvedl trenér Vyškova Pavel Svoboda.

Litovat hosté opravdu nemuseli. Po dalších deseti minutách posadil Hodinář rohový kop naprosto přesně na hlavu k zadní tyče nabíhajícího Kollára a dvoubrankový náskok byl na světě. To do té doby stále odhodlané domácí zlomilo a gólové příležitosti už počítal až na jedinou výjimku jen vedoucí tým. Dostával se stále více do brejků s početní převahou a jeden z nich, kdy dokonce šli dva útočníci sami na brankáře Zrzavého, zakončil do prázdné brány znovu Mašlej. Ten se tak po pomalejší sezonním rozjezdu kanonýrsky probudil. „Oni mu spoluhráči něco slíbili, takže se rozstřílel,“ s úsměvem prozradil Svoboda.

Uvedená výjimka v dobré hře hostů a zároveň jediný zásah do černého domácích přišel tři minuty před koncem normální hrací doby. Rostex už zřejmě oslavoval a nechal proniknout středem obrany Zavřela, který nabídku k zápisu do střelecké listiny neodmítl. Na hostující pozápasové radosti to ale neubralo. „Soupeř kousal, ale jak jsme dali druhý gól, bylo jasno. Řekli jsme si, jak máme hrát, a zejména v druhé půli jsme to dodrželi,“ zářil spokojeností Svoboda. Jeho pozitivní hodnocení ovšem nesdílel rousínovský lodivod František Schneider. „Bylo to jednoznačné, co víc říct, to myslím stačí,“ stručně zhodnotil domácí kouč zápas i náladu v týmu a rezolutně odmítl jakýkoli další komentář.