Označit utkání za běžný mistrák odmítá proto, že jde o start sezony.

„Konice beru jako každého jiného soupeře. Spíš prožívám to, že úvodní zápas sezony je vždycky nesmírně důležitý. Může ovlivnit celý její další průběh. Proto uděláme všechno, abychom vyhráli,“ vysvětlil Machálek.

V Konicích působil půl roku. Jejich tým se od té doby moc nezměnil, ale ani takřka detailní znalost soupeře Machálek za výhodu nepovažuje.

Oba soupeři se dobře znají

„Může to být výhoda, ale jen velice malá, ale i sporná. Oni totiž zase znají mé věci a přístupy. Takže tohle rozhodovat nebude. Mnohem důležitější bude, jak hráči k zápasu přistoupí, jak budou bojovat, jak budou plnit dané úkoly. Ale musím uznat, že Konice mají velice dobré mužstvo,“ zdůraznil Machálek.

V průběhu zimní přípravy se Vyškov potýkal s řadou zraněných hráčů. Situace se lepší a momentálně visí otazník pouze nad dvěma fotbalisty, Žočkem a trenérovým synem Tomášem.

„Tomáš se těžko vypořádává s následky zranění, a to jak po stránce fyzické, tak psychické. Nesmíme nic uspěchat a těžko teď lze odhadovat, kdy bude stoprocentně fit. Osobně mě hodně mrzí, že už třetí nebo čtvrté zranění potkalo Žočka. To je hráč s velikým potenciálem,“ posteskl si trenér Vyškova. Samotný fakt odložení prvního jarního kola Machálek nepovažuje za podstatný. Volného termínu využil k přátelském utkání s ligovou osmnáctkou Sigmy Olomouc, kterou jeho svěřenci porazili 3:2. „Bylo to dobré i poučné utkání, protože jsme zase objevili řadu pozitiv i negativ v naší hře,“ konstatoval Machálek.

Minulou neděli fotbalu nepřálo počasí. Nedělnímu souboji s Konicemi by už tento „soupeř“ v cestě stát neměl. V týdnu byl už trávník stadionu Za Parkem v solidním stavu a jen mimořádné sněhové či dešťové přívaly by mohly zápas opět odložit.

Změny pozvánkou pro fanoušky

„Naštěstí jsou předpovědi počasí příznivé, takže věřím, že se bude hrát. A na dobrém terénu. V úterý a ve čtvrtek jsme trávník pročesávali, stříhalo se a válelo. Mužstvo trénovalo na hřišti číslo dvě, teprve poslední trénink před zápasem proběhne na hlavní ploše. Takže v tomto směru budeme připravení,“ popsal starosti o stav pažitu sekretář klubu Jan Špičák.

Ten si myslí, že klub udělal všechno proto, aby fanoušci toužili jarní premiéru zhlédnout. „Určitě i oni mají velkou motivaci vidět zápas naživo. Měli by být zvědaví na nové tváře. Přišlo hodně nových hráčů, je tady nový trenér, vrátil se náš někdejší nejlepší střelec Miloš Kropáček. Takže alespoň tři stovky lidí by měly být u toho,“ odhaduje Špičák.

divize D
17. kolo


Rostex Vyškov – Sokol Konice
Neděle 21. března – 15.00 hod.
Umístění v tabulce
7. Konice 6 3 6 20:22 21
15. Vyškov 3 1 10 12:24 10
Na podzim: Konice – Vyškov 3:0