Po loňském náhlém úmrtí dlouholetého předsedy a oblíbeného Vojtěcha Baláše vedl svaz v zastoupení první místopředseda Miloš Jura. Do středeční uzávěrky návrhů byl na svazu evidován jediný navržený kandidát, Miloslav Brtníček, místopředseda SK Rostex Vyškov. „Nepředpokládáme, že by na jednání valné hromady přišel další návrh, ale tuto možnost každý delegát samozřejmě má. Já kandidovat nebudu, funkci jsem zastával opravdu jen dočasně do řádných voleb na valné hromadě. Věřím, že svaz bude i pod vedením nového předsedy fungovat tak dobře, jako za Vojty,“ řekl Jura.

Delegáti valné hromady se sejdou v sobotu v zasedací místnosti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Vyškově, ulice Nádražní 7. Prezence je od 08.30 hodin, jednání valné hromady začne o půl hodiny později. Jedním z hlavních bodů bude zpráva o stavu rozvoje fotbalu v okrese Vyškov a o činnosti výkonného výboru od 10. 7. 2009 do 9. 7. 2011.

Po skončení valné hromady proběhne losovací aktiv Okresního fotbalového svazu Vyškov a rozlosování všech okresních soutěží ročníku 2011 – 2012. Na něm převezmou diplomy a ceny vítězná družstva a nejlepší kanonýři jednotlivých soutěží.