Lepší pozvánka na derby asi být nemůže, domácí jsou třetí, hostující Šaratice vedou tabulku se ztrátou pouhých dvou bodů remízami v Brně s Moravskou Slavií a Žebětínem. Výkonnostní vzestup šaratického mužstva určitě není náhodný.

„Dost jsme obměnili kádr. Řada hráčů odešla a za ně přišli kvalitní fotbalisté. Důležitý byl příchod hrajícího trenéra Michala Odehnala, který mužstvo vede se zkušeným brankářem Pavlem Plchutem. A hlavně jsme posílili útok o Lukáše Buchtu, kterému to zatím střílí a už dal osm gólů. S úvodem soutěže jsme samozřejmě spokojení, ale o nějakém postupu se zatím nemá cenu bavit. Na druhé straně jsme ale I.A třídu nikdy nehráli, takže kdyby se dařilo, proti bychom určitě nebyli,“ naznačil důvody dobrých výsledků i cíle klubu hrající sekretář Martin Galia.

Posily splňují očekávání

V letní přestávce tedy Šaratice získaly Pavla Plchuta z ČAFC Židenice, Lukáše Buchtu z Líšně, Davida Jedličku a Milana Ptáčka ze Sparty Brno. Všichni přišli na hostování. Z Otnic přestoupil zmíněný hrající kouč Michal Odehnal a z dorostu byli přeřazeni Nazar Yagupa a Petr Hřebíček.

„Myslím, že se podařilo posílit všechny posty, kde Šaratice dosud měly slabiny. Určitě to bylo v brance, kde je teď oporou Pavel Plchut, pravého obránce hraje Jedlička, v útoku se prosazuje Benda a já hraju stopera. Když jsem k mužstvu nastoupil, hlavně jsem klukům zdůrazňoval, že půl roku se budeme dávat dohromady. Tedy hlavně partu, abychom měli radost ze hry a nehádali se. To se nám zatím daří,“ řekl Odehnal a tím, že na druhé straně je problémem úzký kádr. Zranění jsou Martin Galia a David Halfar, pro pracovní zaneprázdnění chybějí Stanislav Polášek a Ondřej Pilát. „V podstatě je nás jedenáct a na lavce máme dva dorostence. Zatím to funguje, ale budeme s tím muset něco dělat,“ ví Odehnal.

Podobné problémy ale pronásledují i druhou stranu a zranění jsou asi největší příčinou dosud jediné křenovické porážky v Měníně. „Tam mně chybělo pět hráčů: Procházka, Kolesnáč, Jenáček, Benda a Proniuk. Z nich se pro sobotní zápas dají dohromady možná dva, Benda nebo Kolesnáč. To se uvidí až před utkáním,“ posteskl si kouč Přemysl Divácký. Jinak ovšem otevřeně přiznává, že i v Křenovicích panuje se začátkem soutěže spokojenost. „Na to, kolik nám pořád chybí lidí, je to moc dobré,“ řekl Divácký.

Podle plánovače tras dělí obě obce vzdálenost 4,4 kilometru a osobním autem by se měla ujet za pět minut. Takže není důvod, aby nebyly ochozy slušně zaplněny. „Je to samozřejmě klasické derby, ale žádné okopávání nebo emoce při něm určitě nebudou. S Křenovicemi máme výborné vztahy, hráči se navzájem dobře znají, takže by to měl být především dobrý fotbal,“ ujistil Galia.

Kamarádi na obou střídačkách

Zvláštní náboj ovšem bude mít utkání i pro muže na trenérských lavičkách obou týmů. „S Přemkem se velmi dobře známe, hrávali jsme spolu i proti sobě. Kamarádi jsou i s Pavlem Plchutem. I proto se na tento zápas docela těším, “ říká Odehnal.

Domácí prostředí by mělo popohánět k vítězství především Křenovické. Ambice hostů ze Šaratic jsou ovšem také vysoké. „Bude to boj. V kabině řeknu klukům, že jsme přijeli pro tři body, ale možná bych tentokrát byl spokojený i s jedním. Uvidíme podle průběhu zápasu,“ dodal Odehnal.

I.B třída – skupina B
8. kolo:
Křenovice – Šaratice
hřiště v Křenovicích, Sokolská ul.
sobota 2. října, 15.30 hodin
Tabulka:
1. Šaratice 7 5 2 0 23:7 17
2. Křenovice 7 4 2 1 17:9 14
V minulé sezoně:
Podzim: Šaratice – Křenovice 2:0 (1:0), Kalouda, Kováč.
Jaro: Křenovice – Šaratice 2:1 (1:1), Jenáček, Ledvina – Kováč.