Utkání se hrálo na těžkém terénu a domácí chtěli konečně znovu bodovat, jenže v cestě jim stál pátý tým divizní tabulky. Do první vážnější šance se dostali domácí hráči. V osmé minutě vypálil Čalkovský a jeho střela se otřela o tyč, ale jen ze strany. To bylo na dlouhou dobu z domácí strany vše. Hosté poté převzali iniciativu a vytvořili si několik nadějných šancí, ale stav zůstal prozatím bez gólů. V devatenácté minutě se ocitl ve výhodné pozici před brankou Dekory Michal Kollár, ale jeho hlavička mířila nad břevno. O chvíli později se opět dostal do dobré příležitosti tentýž hráč, ale Žďánský mu skluzem nedovolil skórovat. Ždírecký brankář vychytal i vyškovského útočníka Martina Ličku v závěru první půle.

Tlak z prvního poločasu korunoval Rostex gólem v jednapadesáté minutě. Hostující hráči utekli po pravé straně, střílený centr sice na přední tyči hráči minuli, ale na zadní číhal Lubomír Tilšer, který měl už snadnou pozici a skóroval na jedna nula pro hosty. „Po obdrženém gólu jsme se psychicky sesypali a zabalili jsme to,“ pokrčil rameny ždírecký trenér Richard Zeman. Už o sedm minut později jeho svěřenci inkasovali podruhé po podobné akci jako při prvním gólu, tentokrát však byl střelcem Michal Kollár.

Jedinou šanci ve druhém poločase si Dekora vytvořila v čtyřiaosmdesáté minutě. Smejkal vystřelil z hranice vápna, ale jeho pokus mířil mimo. V závěru mohli hosté svůj náskok ještě zvýšit, tři hráči byli osamoceni před domácí brankou, ale Lička nehlavičkoval zrovna ideálně. „Soupeř byl kvalitní a my jsme na ně prostě neměli. Neměli jsme na to, abychom bodovali,“ prohlásil po zápase ždírecký kouč.

Na vyškovské straně naopak panovala velká radost z toho, že se Rostexu podařilo oplatit domácím srpnovou porážku. „Po celý zápas jsme předváděli výborný výkon a byli jsme jednoznačně lepší. Přetože pršelo a terén byl těžký, vyrovnali jsme se s tím,“ sdělil po utkání vyškovský trenér Pavel Svoboda.

Jan Hammer