Vyznavači futsalu a malé kopané si od hlavní sezony dávají v těchto týdnech odpočinek. Je ale aktivní. Důkazem byl o víkendu tradiční Orel cup v Bučovicích, který stabilně patří k nejkvalitnějším letním akcím tohoto druhu. Dvanáct přihlášených mužstev to znovu potvrdilo. „Dorazili úplně všichni, kteří se nám nahlásili. Myslím, že se bylo na co dívat a všichni si to užili. I počasí nám přálo. Chvilku bylo horko, ale dalo se to přežít," uvedl hlavní šéf turnaje Lubomír Volec.

Jeho domácí výběr se ocitl ve skupině B a dokázal ji vyhrát bez ztráty kytičky. „Nehráli jsme vůbec špatně, dařilo se nám a rozjezd to byl dobrý. Pro play off to ale nic neznamenalo, tam se to může vždycky zvrtnout," zmínil. V prvních pěti zápasech Orli jen třikrát inkasovali a pasovali se tak do role velkého favorita.

Ještě větší ale hrál ve skupině A. Mužstvo příznačně nazvané All stars mělo v kádru osobnosti této fotbalové odrůdy, jako jsou například „pivovarští" borci hrající divizi Pospíšil a Kolečkář. Při dění přijel ještě Daniel Přerovský, prvoligový hráč brněnské Zbrojovky. Sestavu dávalo dohromady další známé sportovní jméno regionu Ladislav Dufek. „Skládám to z kluků, co umí hrát hlavou, člověk si to s nimi opravdu na hřišti užije, a jezdí na turnaje rádi. Snažím se oslovovat pořád ty samé hráče, ale přeci jen je léto, dovolené, ne vždy je to bez problémů. Tady se nám to ale povedlo," objasnil vedoucí týmu.

Zaváhání s Kozlem

V základní skupině A ale tahle parta suverénní nebyla. Ve zvláštním zápase si cenný skalp připsal počenický Kozel. „Hráli proti nám i kámoši, co známe z florbalu. Paradoxně ještě před zápasem za námi ze srandy chodili, jestli jim to nechceme pustit, potřebovali vítězství na postup dál. My se pak ve hře proti nim nemohli prosadit, moc jsme kombinovali, chtěli to dávat do prázdné a oni proměnili, co měli," popsal Dufek.

Není žádnou výjimkou, že vyřazovací část v těchto případech přináší krach do té doby suverénních celků. To se tentokrát nestalo, oba vítězové základních bitev prošli přes čtvrtfinále, ačkoli All stars jen těsně udolali Křenovice 6:5.

Bučovičtí zase měli namále v semifinále. Ještě pár minut před koncem ztráceli na Kloboučky jeden zásah a spasil je až výborný gólman Petr Koudelka, později vyhlášený jako nejlepší gólman celého turnaje. V powerplay právě on vyrovnal a pak vychytal svému celku finále v penaltovém rozstřelu.

Bronz do Vyškova

Utkání o třetí příčku proti sobě svedl United Vyškov a Kloboučky. Poměrně opatrný duel pro sebe rozhodli v poměru 2:1 prvně jmenovaní. Všichni se pak těšili na dramatické finále dvou nejlepších mužstev. Ale nedočkali se.

Domácí na All stars nestačili a dostali příděl 0:5. „Pravda je, že my předtím vyhráli všechno a oni měli na kontě jednu porážku, ale bylo to proti nim těžké. Byli jsme rádi už za přežití semifinále, tady to tak nešlo," komentoval Volec.

Pohár tak doputoval do předem očekávaných rukou. „Byla pohoda, hráli jsme, co jsme měli, a nechybělo i trochu potřebného štěstí. Laďa vybral do týmu dobré kluky. Ne, že by to bylo úplně jednoznačné, ale myslím bez větších problémů," prohlásil Jaroslav Kolečkář.

Orel cup 2014

Hřiště gymnázia (tráva, tartan)

Pořadí – skupina A: 1. All Stars, 2. Kloboučky, 3. Kozel Počenice, 4. JČ Marefy, 5. Nafta Mouřínov, 6. Orli Bučovice B.

Pořadí – skupina B: 1. Orli Bučovice, 2. United Vyškov, 3. Hájek Team, 4. Dream team Křenovice, 5. Movistar, 6. Multi 81.

Čtvrtfinále: All stars – Křenovice 6:5, United – Počenice 4:2, Orli – Marefy 5:0, Kloboučky – Hájek team 4:1.

Semifinále: All stars – United 7:3, Orli – Kloboučky 4:3 pen.

O 3. místo: United – Kloboučky 2:1. Finále: All Stars – Orli 5:0.

Nejlepší střelec: Marek Vintr (Kloboučky) 15 branek.

Nejlepší brankář: Petr Koudelka (Orli Bučovice).