Dva zápasy s třetiligovým brněnským týmem, dvě výhry. Fotbalisté Rousínova se na zimním turnaji stali postrachem klubů Moravskoslezské ligy a po zásluze vedou před posledním kolem tabulku turnaje.

Cesta k sobotnímu vítězství nad Dostou Bystrc však byla těžká. Trenér Krahulec přivezl na brněnské předměstí jen torzo svého týmu. Jedenáctce na hřišti jistili na lavičce záda jen ne zcela zdravý Michael Singer a mladík zapůjčený z dorostu. Do Líšně vůbec nepřijeli dlohodobě zranění Udržal a Mikloška, ani Chadzidis, jenž se potýká s chřipkou, či Havel, který se věnoval reprezentačním povinnostem na turnaji ve futsale. „Chyběli čtyři hráči a to je už dost cítit,“ postěžoval si rousínovský trenér Petr Krahulec.

Oslabení i těžký soupeř však Rousínovské nakopli k bojovnému výkonu. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal a oba soupeři bojovali hlavně o střed hřiště.

Rousínovu se podařila pěkná akce, kdy Kašík posadil míč na hlavu Zavřelovi a ten bez větších nesnází poslal Framoz do vedení. Neradoval se však dlouho. Bystrčtí zahrávali trestný kop a trefil se Jirásek.

V zápase začínala být znát převaha třetiligového celku, do kabin však šli mnohem spokojenější Rousínovští. Proti svému bývalému klubu se totiž opět vytáhl Kašík.

Ve druhé půli Bystrc svůj tlak vystupňovala a svého soupeře zatlačila na vlastní polovinu. Vyrovnat se jí podařilo z další standardní situace. Jako exekutor se opět nemýlil Jirásek. „Z trestných kopů jsme dostali dvě branky, na jejich zvládání budeme muset ještě zapracovat,“ ví rousínovský lodivod Krahulec.

Po obdrženém gólu hrál Framoz v křeči a všemi silami se snažil udržet remízu. Při tlaku Bystrce občas s vypětím všech sil zoufale bránil nerozhodný stav a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy Dosta strhne vítězství na svoji stranu.

Blesk z čistého nebe však znenadání udeřil na druhé straně. Po náhodném a ojedinělém úniku se podařilo dobře umístit střelu rakouskému navrátilci Rychlíkovi.

Na výsledku se pak už do konce zápasu nic nezměnilo a tak mohli hráči Framozu slavit další překvapivé vítězství. „Za šest let, co jsem v Rousínově, se nám podařilo Bystrc zdolat vůbec poprvé. Je to úspěch,“ nezkrýval spokojenost rousínovský trenér Petr Krahulec.

V zápase byl spokojen především s kolektivním přístupem ke hře a kvalitní obranou. „Defeniziva pracuje velmi dobře. Už od půlky se nám daří zachytávat útoky soupeře,“ pochvaluje si lodivod Framozu.

Nespokojen nebyl ani jeho protějšek. „Vyzkoušeli jsme si variantu se třemi obránci a na tři útočníky s vysokým napadáním. Dostali jsme sice laciné branky, ale herně to nebylo špatné,“ uvedl bystrcký trenér Zbyněk Zbořil.