Pro toto tvrzení je hned několik velmi pádných argumentů. I 1. HFK Olomouc a.s., stejně jako Zlín, kopal ještě nedávno druhou ligu a nyní dělá všechno proto, aby se do ní vrátil. Dalším určitě jsou jména hráčů soupeře, které si Vyškovsko dobře pamatuje. Především odchovance Lukáška, ale i Onofreje či Vajdy, kteří působili v Drnovicích. Nebo populárního Kováře. Fanoušci se mohou těšit i na charismatického kouče HFK Petra Uličného, kterému v branži nikdo neřekne jinak než John a který nepokazí žádnou srandu, ať se vyhraje či prohraje. A úplně nejsilnějším trumfem ve hře je další pohárová cesta úspěšnějšího týmu z této dvojice. Střetne se totiž s vítězem duelu Konice – Valašské Meziříčí a další „přihrádkou“ v losovacím pavouku by měl být prvoligový Jablonec. „To je hodně zajímavá pobídka, ale určitě o ní ví i soupeř,“ naznačil trenér Miloslav Machálek, že o postup do třetího kola má vyškovský klub eminentní zájem.

Proto bude kouč od svých svěřenců vyžadovat přístup jako k důležitému mistrovskému utkání. Je hodně pravděpodobné, že k dispozici budou všichni hráči, protože stav marodů se konečně lepší. Machálek ovšem připouští, že v sestavě budou změny. „Šanci dostanou někteří hráči, co si dosud moc nezahráli, přičemž jejich výkonnost na tréninku je identická s těmi, co hrávají zápasy,“ naznačil Machálek.

Tým z olomoucké čtvrti Holice je v zápase favoritem, i když také Uličný nasadí do zápasu hráče širšího kádru. „Otazník visí nad Vajdou. Zranění Filipský a Obal budou na lavičce, ale hráli by opravdu jen v případě, že by to s námi bylo nějak špatné. Myslím, že i bez nic budeme mít sestavu dost silnou a o postup máme maximální zájem. Ale známe sílu soupeře, který už dokázal vyřadit favorita druhé ligy,“ zdůraznil Uličný.

Domácí tým by k překonání ambiciózního soupeře potřeboval minimálně zopakovat výkon ze zápasu se Zlínem. Jenže… „To se nám zatím nepodařilo ani v mistrovských utkáních se slabšími soupeři, než je Zlín. Navíc HFK se lépe daří venku, kde v moravskoslezské lize boduje. Nám by mělo vyhovovat, že bude hrát otevřený fotbal. Takže pro diváky by to mohlo být hodně zajímavé,“ dodal Machálek.

Ondrášovka Cup

2. kolo:

Rostex Vyškov – HFK Olomouc

Středa 1. září, 17.00 hodin

Stadion Za Parkem