Domácí trenér Zbyněk Zbořil totiž stále nemůže použít nové hráče, které zkouší v běžných přípravných zápasech, a dokonce ani některé z těch, co už Vyškov v mistrovských divizních utkáních reprezentovali. „Náš problém s novou evidencí členství ve Fotbalové asociaci České republiky se nezměnil. Hostování hráčů máme písemně stvrzeno, ale použít je nemůžeme, protože členství z různých důvodů stále není Prahou potvrzeno," konstatoval sekretář MFK Jan Špičák.

Jako v Přerově

Co se týká sestavy na nedělní zápas, tak Zbořilovi tedy moc manévrovacího prostoru nezbývá. Jedenáctka, která vyběhne na trávník ivanovického stadionu, se bude hodně podobat té, která vybojovala postup v Přerově. „Nemám jinou možnost, navíc ještě nemám příslib od zkušených Valdy Horvátha a Jardy Schindlera, že nám zase pomohou. Ještě s nimi budu mluvit, ale pravděpodobně se rozhodnou až těsně před zápasem," řekl Zbořil, který je celou situací hodně rozladěný. „Až tak, že přemýšlím o tom, že nám postup vlastně ublížil. Potřebuju, aby ti kluci hráli a ne aby seděli na lavičce," ulevil si nový kouč Vyškova.

Zcela rozdílná atmosféra panuje v táboře soupeře, byť také některé vytipované posily Břeclav nebude moci použít. „Jedná se o dva hráče ze Slovenska, které zkoušíme. Jinak ale v dané chvíli už jsme kompletní, přesněji, ve Vyškově nastoupíme v aktuálně nejsilnější možné sestavě," netajil zájem o pohárový postup trenér Milan Valachovič, který u mužstva začíná druhou sezonu.

V té první přivedl Břeclav až na bronzovou příčku moravskoslezské ligy a vzhledem k hernímu projevu mužstva lze čekat, že tam se MSK bude pohybovat i v novém ročníku.

„V týmu nedojde k velkým změnám, myslím, že zhruba z osmdesáti procent zůstane stejný jako loni. Je to mladé mužstvo, hladové po fotbalu, ale že bychom mu dávali postupové cíle, to rozhodně ne. V soutěži jsou jiní adepti na druhou ligu, silnější ve všech směrech, tedy i ekonomicky. Hodně nahoře ale hrát chceme," řekl sportovní ředitel klubu a někdejší opora zadních řad prvoligové Zbrojovky Brno Vladimír Michal s tím, že postup do druhého pohárového kola by si Břeclav neměla nechat ujít.

Oba soupeři se v krátké době utkají už podruhé a vyškovský fanouškovský tábor ještě teď nemůže zapomenout na desetigólovou porážku v prvním souboji v rámci letní přípravy v Břeclavi. Hovořit o nějaké prestižní odvetě ale domácí kouč nechce. „To by museli hrát Dostálek, Voral a další hráči a docela bych se na odvetu těšil. A byla by důstojná. Za daného stavu nemůžu říct nic jiného než před zápasem v Přerově. Že tedy budeme bojovat, abychom neudělali ostudu a budeme se snažit uhrát důstojný výsledek," zdůraznil Zbořil.

Bez emocí

Ani břeclavský kouč souboj z titulu výsledku prvního zápasu nějak prestižně nevnímá. „Já už ani nevím, že jsme hráli s Vyškovem. A navíc ten výsledek ani nemá žádnou váhu, my jsme týden před tím dostali osmičku od Znojma," odlehčil předzápasovou atmosféru Valachovič, ale připustil, že v podvědomí jeho hráčů může desetigólové vítězství vězet." „Mužstvo je mladé, mohlo by mít tendenci si myslet, že to bude stejné jako u nás. To jsem se hráčům celý týden snažil vyvrátit. Bude jiné utkání. Vyškov určitě bude opatrnější. Zbyněk viděl po jakých akcích jsme dávali góly a jistě se na nás dobře připraví. A pak je tu fakt, že tehdy to bylo klasické přípravné utkání, v němž se protočilo moc hráčů, a teď půjde o postup do dalšího kola celostátního poháru. Věřím, že si je zahrajeme my," řekl Valachovič.

Druhé kolo je na pořadu 29. srpna a úspěšnější tým z ivanovického trávníku přivítá vítěze duelu Bystrc – Kroměříž. A další úspěšný krok už může znamenat také atraktivní odměnu. V losovacím pavouku by zřejmě přišel na řadu prvoligový 1.FC Slovácko. Ten bude ve druhém kole hrát na hřišti s vítězem souboje Brumov – Orlová a ani jeden z těchto klubů by pro profesionální tým neměl být překážkou. Termín 3. kola je 26. září.

Do Ivanovic se zápas přemístil z důvodů rekonstrukce trávníku na vyškovském stadionu. Spolupořadatelé z místního Slovanu berou zápas Poháru České pošty jako malý svátek a pro diváky chystají, samozřejmě kromě kvalitního občerstvení, i předkrm v podobě zajímavé konfrontace mužské I.B třídy s vyspělým dorosteneckým fotbalem. V předzápase se muži Slovanu utkají s nejstarším ligovým dorostem Vyškova.

INFOBLOK:

pohár ČP

1. kolo:

MFK Vyškov – MSK Břeclav

Neděle 29. července, 17.00 hodin

Stadion Slovanu Ivanovice na Hané

Předzápas – 13.30 hod.:

Ivanovice – MFK Vyškov U19