Nevšední začátek sezony na exprvoligovém stadionu, slušný výkon od obou soupeřů, pohledné góly, příjemná fotbalová podívaná.Nedělní pohárové předkolo na drnovickém stadionu Vyškov versus Mohelnice bylo zajímavé. Pro domácí ale jeden nedostatek mělo. Ten zásadní, chybí vítězství. „Kvalitní a vyrovnaný zápas, soupeř byl šťastnější," konstatoval domácí Miloslav Machálek. Jeho družina ztratila postup ve druhém poločase.

Rychlé vedení

Vyškovští nezačali špatně. První větší šanci ještě zhatil dobrým zásahem hostující gólman Večeř, ve třinácté minutě už ale kapituloval. Mohelničtí se zapomněli ve středu hřiště a MFK sehrálo bezchybnou rychlou kombinaci, na jejímž konci byl přesně mířící Vrána. „Jeho výkon mě potěšil. Utkání neslo prvky zahájení přípravy, bylo hodně nepřesností, ale z hlediska nasazení a poctivosti to nebylo zlé od nikoho a on si vedl hodně dobře," chválil kouč.

Už po dalších deseti minutách mohlo být vyrovnáno. Faul na hostujícího Kopu těsně před pokutovým územím chtěl potrestat standardní situací Kuba a s přispěním teče vyškovské defenzivy rozezvučel brankovou konstrukci.

Až do poločasové pauzy se ale skóre neměnilo. „Vyškov má výborné družstvo, hodně zkušené hráče a vepředu rychlé mladé kluky. Zezačátku nám dělali problémy, změnilo se to, když jsme vysunuli zálohu. Hra se pak zlepšila a mohli jsme se do toho pořádně dostat," prohlásil mohelnický lodivod Roman Sedláček.

A kromě obrazu hry se po návratu z kabin rychle srovnalo i skóre. V pětapadesáté minutě rozehrál akci Fišar, vyslal po straně Mráčka, ten přihrál do vyškovského vápna na Knýře a střelu po zemi zastavila až síť. Zápas získal nový náboj, který vyústil v sérii střeleckých příležitostí na obou stranách hřiště.

Smolný závěr

Z druhého úspěchu se nakonec radovali hosté. Čtvrthodinu před závěrečným hvizdem se po ose Kuba, Macák, Wolf dostal balón zpět k prvně jmenovanému a na jeho pumelici byl Kollár krátký. Vyškovští se snažili dál o vyrovnání, několikrát k němu neměli daleko, ale stav už zůstal beze změny.

Pohárové předkolo je tak pro MFK konečnou. Právo vyzvat na souboj druholigový Zlín získali Mohelničtí. „Těšíme se na ně. Neměli jsme žádnou přípravu, a přesto to byl nadprůměrný výkon. Je to dobrý vstup do sezony, navíc na takovém stadionu to těší víc," radoval se Sedláček.

Jeho protějšek už pochopitelně zářil štěstím o poznání méně. „Je to začátek, ne všichni byli dostatečně tělesně připraveni. Obrat nás mrzí, ale bylo to ovlivněné i střídáním zkušených hráčů za mladíky z dorostu ve druhém poločase. Nevadí, nic se neděje. Myslím, že všichni si užili minimálně to prostředí, pěkný fotbal," dodal Machálek.

Pohár České pošty

Vyškov – Mohelnice 1:2

Poločas: 1:0.

Branky: 13. Vrána – 55. Knýř, 75. Kuba.

MFK Vyškov: Kollár – Koláček, Hodinář, Schindler (75. Cigánek), Čoupek (65. Novotný) – Baričák, Jeřábek, Horváth (46. Urbančok), Kucharčuk – Vrána, Machálek.

FK Mohelnice: Večeř (46. Mucha) – Kulíšek (46. T. Krejčí), Kuba, Horák, Mráček – Macák, Knýř, Fišara, Wolf – Hapal, Kopa (85. Gasparič)­.