„Co se dá dělat, musíme to brát tak, jak to je. Prostě čtvrtý los a počtvrté jedeme ven… Samozřejmě jsme na ten samotný konec sezony chtěli hrát doma. Každopádně to aspoň není tak daleko, jako do Jablonce. Se Zlínem to bude prakticky pohárová odveta. Minulý rok jsme s nimi v Drnovicích hráli čtvrté kolo, teď páté. Vyřadili nás až v prodloužení, když to skončilo 1:1 a rozhodující gól jsme dostali někdy těsně před koncem prodloužení. Takže bez šancí určitě nejsme ani na jejich půdě,“ komentoval pohárový los trenér Vyškovanů Jan Trousil.

MOL Cup 2022/2023
Osmifinále, sobota 19. listopadu:
Trinity Zlín – MFK Vyškov, Teplice – Zbrojovka Brno, Baník Ostrava – Sparta Praha, Bohemians Praha – Hlučín, Karviná – Slavia Praha, Liberec – Olomouc, Slovácko – Mladá Boleslav, České Budějovice – Hradec Králové.

Zhruba před rokem sehrál tehdejší nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s velkým favoritem, ještě pod názvem Fastav Zlín, vyrovnanou partii a měl na postup. Jenže hlavní arbitr Zelinka se těsně před koncem neodvážil nařídit proti první lize penaltu za evidentní ruku v pokutovém území. A ve 114. minutě rozhodl o postupu Zlína gól Lukáše Vraštila.

Tehdy byla pro Vyškov jasnou prioritou záchrana druhé ligy. Teď jsou karty rozdány jinak a navíc se hraje až po skončení mistrovské soutěže. Trousil tedy může postavit to nejlepší, co bude mít k dispozici, což nepřímo potvrdil.

„Pro nás jsou teď důležité příští dva zápasy druhé ligy, tedy v Jihlavě a doma se Spartou B. A pak se pojedeme porvat do Zlína. Kdo bude hrát, na to je samozřejmě brzo, ale vybírat určitě budeme ze všech zdravých hráčů,“ naznačil lodivod MFK.