Loni se na stadionu Za Parkem představil nováček moravskoslezské ligy SK Líšeň, který po výsledku 0:3 vystavil Vyškovu stop. Letos bude premiéra svátečnější, přijede druholigový FC Tescoma Zlín.

Vyškovským zápas zapadne doprostřed přípravy na nový ročník divize. Hrát se bude v sobotu 24. července od 17.00 hodin. Hostující tým má sice visačku druholigový, ale už v nedávno skončeném ročníku se vehementně usiloval o postup do nejvyšší soutěže. Lze předpokládat, že se stejnými ambicemi vstupuje do nové sezony. Loni na podzim hrál v prvním kole v Rousínově, a přestože vyhrál jasně 3:0, bylo to vítězství hodně šťastné, protože domácí měli za stavu 0:0 několik vyložených gólových šancí. Podobný zápas by chtěli s favoritem sehrát i Vyškovští.

„Není to fráze, že zápasy s první nebo druhou ligou jsou pro kluby nižších soutěží svátkem. Myslím, že fanoušci se mají na co těšit. Fotbalově se s nimi samozřejmě moc měřit nemůžeme, ale pokusíme se překvapit. Do utkání půjdeme z plné zátěže, takže to bude zápas v rámci přípravy, ale určitě s jiným nádechem. Určitě nám ukáže, jak na tom jsme. Pro mladé hráče je to dobrá příležitost k získaní dalších zkušeností,“ řekl k utkání hrající asistent trenéra Valdemar Horváth.

I pro něho osobně má utkání zvláštní příchuť. „Proti některým starším hráčům jsem ještě hrával, určitě proti trenérům a mám tam řadu známých. Vzhledem ke svému věku to pro mě bude taky taková zkouška, na co ještě stačím,“ dodal s úsměvem.

Úspěšnější z tohoto duelu se ve druhém kole utká s vítězem zápasu Blansko – HFK Olomouc. Druhé kolo je na pořadu 1. září.