Po úvodním jednogólovém hubeném vítězství nad Kozlovicemi, ani po prohře s Hodonínem a remíze s Blanskem Machálek z výsledků žádné závěry nevyvozoval. Příprava není o výsledcích a ve fázi nabírání fyzické kondice ani o výkonech. Přesto si vyškovský kouč určitě představoval zakončení tohoto bloku úplně jinak.

Bezprostředně po utkání vůbec nechtěl dění na hřišti komentovat a z toho, co potom na adresu svých svěřenců řekl, ani nelze některé pasáže citovat. „To ani nestojí za komentář. Tedy to, co jsme předvedli. Hra vůbec neměla hlavu a patu, každý si dělal, co chtěl. Byla to anarchie, zařazená trojka, žádný sprint, žádná agresivita. Naši chlapci si myslí, že byli úspěšní díky tomu, že umějí hrát fotbal, ale oni byli úspěšní především díky obrovské bojovnosti, a od toho odešli. Tím pádem to vypadalo tak, jak to vypadalo," hromoval impulsivní kouč po utkání a hráčům asi na prvním tréninku v tomto týdnu nebude co závidět.

Hosté z předměstí Olomouce ovšem na vyškovském umělém trávníku předvedli kvalitní výkon, kterým potvrdili, že na druhém místě divize nepřezimují náhodou. „Já v Olomouci bydlím, takže znám sílu Nových Sadů. Mě kvalitou hry nepřekvapily, mají velmi dobré mužstvo. Navíc nám dost hráčů nastupuje po zraněních a ten tréninkový deficit se musí nějak projevit. Bylo vidět, že jsme byli unavenější než soupeř," upozornil zkušený vyškovský stoper David Hodinář.

Nové Sady se nenechaly rozhodit vedoucím gólem Michala Jeřábka a ještě do poločasu skóre otočily. Přitom v první ani druhé části toho domácím moc nepovolily. Jejich trenér Karel Trnečka působil ještě nedávno u vyškovské mládeže a neskrýval, že se mu výsledek zamlouvá. „Výhra nad soupeřem z vyšší třídy samozřejmě vždy potěší. Výsledek je výborný, ale já jsem spokojený i s předvedeným výkonem. Hlavně v prvním poločase jsme hráli opravdu dobře. Druhý ovlivnilo střídání. Poslal jsem tam tři dorostence, což bylo znát. Navíc ve středu jsme odehráli těžké utkání v Uničově, kde jsme dva dny před tím dost tvrdě trénovali. To je zátěž, na kterou kluci na této úrovni nejsou moc zvyklí. Kvituju také, že se nám nikdo nezranil, protože příští týden jedeme na čtyřdenní soustředění," sdělil dlouholetý parťák slavnějšího kouče Petra Uličného.

Žoček je zpět

Jeho domácí protějšek Machálek ani tentokrát nemohl složit tým tak, jak by si asi přál. Nicméně zranění hráči se pomalu vracejí do sestavy. Poprvé se v utkání zimní přípravy objevil Martin Žoček, který si léčil zraněný kotník. Zahrál si na začátku zápasu a pak na jeho konci. Sám vysvětlil proč. „S tím kotníkem mám problémy dlouhodobě. Prakticky je to třetí zranění v poměrně krátké době. Domluva s trenérem byla, že si do zápasu půjdu spíš zaběhat, otestovat se, abych se nezranil. Ale po pětadvaceti minutách, když viděl, že je to ostřejší zápas, tak mě stáhl a šel jsem tam zase až na závěr. Musel jsem si dávat pozor a spíš zkoušet, co s tím kotníkem udělá zápasová zátěž. Snad už to konečně bude v pořádku," řekl záložník MFK.

Sedmý díl vyškovské zimní přípravy bude pokračovat opět na domácí umělé trávě a zase s divizním soupeřem. V sobotu v 11.00 hodin se MFK utká s Viktorií Přerov.

MFK Vyškov – FK Nové Sady 1:3

Poločas: 1:2. Branky: 20. Jeřábek – 32. Blaha, 40. Papica, 74. Alexa.

MFK: Kollár – Hodinář, Trousil (46. Krejčí), Netopil – Jeřábek – Studený, Lahodný, Žoček (25. F. Novotný), V. Novotný – Přerovský, Holub (46. J. Lička).

Příští zápas: Vyškov – přebor, sobota 20. února, 11.00 hodin, UT za stadionem.