Nejen tyto faktory, ale v případě Rousínova i fakt, že na podzim odevzdali svému sokovi všechny tři body, naznačuje, že by mohlo jít o zajímavý duel. V minulém kole domácí tým odjel s prázdnou z Ráječka, když o bod přišel sedm minut před koncem. Naopak hostující tým Bosonoh si bez problémů poradil na domácím hřišti s beznadějně posledními Jevišovicemi. Střelecky se blýskl především čtyřgólový Roman Havlík.

S Jevišovicemi se utkal Rousínov kolo předtím a na domácím hřišti doslova vyválčil jednobrankové vítězství. S výsledky posledních dvou kol tak domácí trenér Boušek nemohl být spokojený. „Doma s Jevišovicemi to byla katastrofa. Za předvedený výkon se styděli i samotní hráči. V Ráječku to bylo lepší, ale tentokrát bez bodu. Takže máme co napravovat," dodal Boušek, který by se rád rozloučil se sezonou vítězstvím.

V utkání vidí ještě jednu motivaci pro své svěřence. „V případě vítězství se udržíme na nule v tabulce pravdy, což je solidní výsledek. Aspoň takto chceme spravit dojem z nepovedené sezony," odtajňuje své plány.

Jeho protějšek Jiří Šíma vidí utkání jako příležitost k vylepšení svého dosavadního bodového zisku. „Letos jsme získali nejvíce bodů za naše působení v krajském přeboru, nevidím důvod, proč ještě tři nepřidat," dodal dobře naladěný Šíma.

CHYBÍ ZRANĚNÍ

Do sestav obou týmů promluví i zranění, která jsou častá právě před koncem sezony. Ani jeden z trenérů tak nebude mít k dispozici kompletní kádr. „Už nějakou dobu jezdíme na zápas s torzem, není výjimka, že nás je dvanáct nebo třináct, nejinak tomu bude i v sobotu. Únava a zranění se podepisují na celém kádru. To však není důvod, abychom nebojovali o vítězství i v tomto utkání," shrnul Boušek, který tak jasně naznačil vytyčené cíle pro své svěřence.

Jeho protějšek Šíma chce dát v utkání šanci hráčům širšího kádru, doplní je však i zkušenějšími. „Samozřejmě chybět nebude Ríša Dostálek, někdo kluky dirigovat musí," konstatoval bosonožský trenér a pozval tak diváky na sobotní utkání.

Fotbal – KP (stadion Rousínov, sobota 18. června, 16.30):

TJ TATRAN Rousínov - FK SK Bosonohy

Rozhodčí: Smekal Roman – Urbánek Martin, Hanák Radim. Delegát: Benda Jiří.

Poslední vzájemné utkání - srpen 2015: Bosonohy – Rousínov 2:0 (57. Dostálek Richard, 69. Belko Ivan).

JAROSLAV HEJNÝ