Mimořádně tedy začněme od konce. Jak se vám líbilo ve Vyškově a jak byste tuto štaci vyhodnotil fotbalově?

To je pro mě moc těžké hodnocení, protože to opravdu nedopadlo nejslavněji. Nabídka se mně velice líbila a o to víc jsem pak byl frustrovaný, když angažmá tak neslavně skončilo. Odehrál jsem tady jen podzim a výsledkově se nám vůbec nedařilo. V tabulce jsme byli někde vzadu. Mužstvo se teprve tvořilo. Ke zkušenějším hráčům přicházeli mladí kluci. Chvíli to trvá, než si všechno spolu sedne.

Jak jste tedy vnímal loňský vyškovský postup do MSFL?

Vůbec mě nepřekvapil. Už za mě tady bylo výborné zázemí, lidé správně zapálení do fotbalu, slušné podmínky i jednání. Chodilo i dost lidí. Takže ten úspěch přišel zákonitě. Vyškovští věděli, co chtějí, a přeju jim to, že se jim to podařilo.

Pojďme k exhibici. Co prvního se vám vybaví, když se řekne Petra Drnovice?

Jan Gottvald. To je jednoznačné spojení. Bez něho by se v Drnovicích liga nikdy nehrála. Hned po tomto jménu by se mně pak vybavily naše vzájemné zápasy. Třeba hned ten první v Drnovicích. Prohráli jsme 1:2, oba góly nám dal Bob Kafka. Ale hlavně jsme hráli víc než hodinu přesilovku po vyloučení Jardy Šilhavého. Nedokázali jsme ji využít. Další zápas už byl lepší. Vyhráli jsme 3:2, dával jsem jeden gól. A ještě jednu vzpomínku mám, nepříjemnou. Před jedním zápasem v Drnovicích napadlo asi dvacet centimetrů sněhu a oni nám to dali 4:0.

Vy jste pak do Drnovic jezdil i se Slavií. Jak brali Pražáci moravskou vísku?

To víte, že tam nějaké hecování bylo. Abychom to našli, není to mapě a tak dál. Jednou se mě trenér Cipro zeptal, jestli tam na Moravě pořád chodíme v krojích, že by s sebou vzal celou rodinu, ať se podívají. Ale výsledkově se nám v Drnovicích dařilo. Jezdili jsme si tam pro body. Většinou pro všechny, opravdu si nepamatuju, že bychom tam někdy prohráli.

Který ze zápasů v reprezentaci se vám vydařil nejvíc?

Jednoznačně ten poslední. V širším kádru jsem byl sice delší dobu a zúčastnil jsem se asi dvaceti soustředění, ale zápasů jsem odehrál jen pět. Ten poslední byl ve Francii, na stadionu někde v Paříži. Já jsem se na hřiště dostal až v závěru. Vyhráli jsme 2:0. První gól dal Zdeněk Grygera a na druhý jsem přihrával Milanu Barošovi. Takže jsem se s reprezentací vlastně rozloučil jednou asistencí.

Máte rád podobné exhibice?

Určitě. Vždyť s některými hráči, zejména drnovickými, jsem se neviděl možná od skončení ligové kariéry. Ale já s tou drnovickou parádou i tak trochu vypomáhám kontaktováním hráčů. Takže za tím vidím i pořádný kus práce pořadatelů, v tomto případě tedy Zbyňka Zbořila s Pavlem Holubem. Vůbec není jednoduché podobnou akci zorganizovat.

RICHARD DOSTÁLEK
Nar. 26. května 1974 v Uherském Hradišti
Zápasy a góly v lize: 350/67
Brno: 174/40
V reprezentaci: 5/0 (zajímavá bilance: 4 vítězství a jedna remíza)
Kluby: FC Boby Brno, Slavia Praha, Rubin Kazaň, 1. FC Slovácko, Erzgebirge Aue (Něm.), SF Siegen (Něm.), Tescoma Zlín, 1. FC Brno, SK Líšeň.

EXHIBICE
FC Petra Drnovice – FC Boby Brno, týmy z devadesátých let
Pátek 7. srpna, 18.00 hodin, stadion v Drnovicích.