Zápas sice domácí začali tlakem a hostující gólman Kašík musel jít na zem už ve druhé minutě, ale po pěti minutách se začala hra přemísťovat na domácí polovinu. Pohříchu tam pak, až na výjimky, vydržela do pískání poločasové přestávky. Hosté byli u všech odražených míčů dřív, silou vyhrávali souboje tělo na tělo. Chybělo jim jediné, zakončení. Do koncovky je provizorní domácí obrana nepustila. „Na držení míče se fotbal nehraje. Domácí byli efektivnější, vypracovali si více brankových příležitostí. My jsme v podstatě hráli jenom po šestnáctku soupeře. Finální fáze nám úplně chyběla,“ uznal vítězství domácích za zasloužené trenér hostů Jaroslav Matějíček.

První výjimkou byla 28. minuta, kdy Lička technickou střelou z trestného kopu vyškolil mladého brankáře Otrokovic. Zkušenější a lépe postavený gólman by si možná vedl lépe. Těsně před koncem poločasu pak Lička ideální zpětnou přihrávkou našel zezadu nabíhajícího Sigmunda, ale ten zblízka pálil jen do brankáře.

Domácí kouč Miloslav Machálek tedy mohl chválit jen za druhou polovinu. Ale to už naprosto zaslouženě. Měl šťastnou ruku při střídání a zejména příchodem Horvátha začala hra domácích směřovat kolmo a rodily se šance. Pojistku na vedení mohli přidat Hirsch, Lička, Machálek i Sigmund. Ale střelcům to nakonec ukázal v 77. minutě obránce Kollár, který si naběhl do uličky a placírkou chladnokrevně obstřelil brankáře. „Ve středu pole se mně podařilo vypíchnout soupeři míč a nahrát Ličkovi, který mně to krásně vrátil do uličky. Mezi dva obránce. Já jsem to pak dával vlastně do prázdné branky. Jako obránce se do takových šancí moc nedostanu, proto si jich musím vážit a proměnit je. Doufám ale, že to půjde i útočníkům. Dnes to byl hodně těžký zápas. Hosté byli hodně běhaví a důrazní. Věřím, že nám ta výhra pomůže hlavně psychicky,“ usmíval se po zápase střelec rozhodujíc branky.

Vyškovští si nakonec situaci ještě zkomplikovali. Hirsch po samostatné akci spálil stoprocentní tutovku a na druhé straně se přesně trefil Pospíšil. Naštěstí si domácí už zaslouženou výhru vzít nenechali.

„První poločas jsme se trápili, bylo tam hrozně moc nervozity. Chyběla sebedůvěra, zdravá agresivita. Měli jsme trochu štěstí, že soupeř kazil finální přihrávky. A trochu mě mrzí, že jsme nepřidali další góly, zápas jsme mohli dohrát v klidu. Ale jsem spokojený. A Horváth? To je jeho pozice. Těch třicet minut zahrál výborně. Díky svým obrovských zkušenostem a přehledu si to dokáže podirigovat,“ chválil Machálek.

divize D
3. kolo:
Vyškov – Otrokovice 2:1 (1:0)

Branky: 28. Lička, 77. Kollár – 86. Pospíšil. Rozhodčí: Smekal. ŽK: Kollár – Dujka, Zálešák, Cvešper, Čermák. Diváků: 240.
Vyškov: Kopáček – Daněk, Dočkal, Koláček, Kollár – Pančochář (69. Hradil), Žoček (65. Horváth), Sigmund, Hirsch (84. Maruška) – Machálek, Lička.
Otrokovice: Kašík – Vavruška (77. Pospíšil), Kraváček, Cvešper, Zábojník (77. Rudolf) – Alexa, Vančura, Zálešák, Jurčík (46. Trnčák), Dujka – Čermák.