Předseda Fotbalového klubu Šaratice, podle hierarchie fotbalových soutěží a podzimních výsledků třetího nejlepšího klubu okresu, Milan Galia o fotbale ví skoro všechno, ale stejně připouští, že ho spanilá jízda zdejšího áčka podzimní I.A třídou docela překvapila. „Myslel jsem si, že budeme hrát jen v klidném středu tabulky,“ přiznává bez obalu.

A teď už věříte, že máte mužstvo schopné soutěž vyhrát?
Můj názor je, že soutěž nevyhrajeme a skončíme na třetím místě tabulky. Důvodů mám hned několik: špatný jarní los. Osmkrát hrajeme venku a jen pětkrát doma. Možný je odchod klíčových hráčů. Do závorky dávám jména: Kovač, Smetana, Petr Ptáček. A v neposlední řadě je ve hře i známé opadnutí nováčkovské euforie, z níž jsme na podzim určitě také těžili.

Ale situace velí, abyste se o postup přece pokusili.
Klub se zcela jistě na jaře nebude hnát za krajským přeborem za každou cenu. Spíše chceme dát více příležitostí hráčům, kteří toho na podzim moc neodehráli. Tím ale nechci říci, že to předem vzdáváme a jaro vypustíme. To určitě ne! Když bude kvalita a sportovní štěstí, rád budu s kluky slavit vítězství v I.A třídě. Mluvit o postupu je zatím předčasné.

Jaké podmínky pro I.A třídu jsou v Šaraticích v porovnání s jinými účastníky soutěže?
Na to je velmi jednoduchá odpověď. Co vím, a vím toho opravdu o klubech hrajících I.A třídu hodně, jsme na tom ekonomicky ze všech nejhůře. Máme přibližně třetinový rozpočet, než mají ostatní kluby.

Jste připraveni na případné posílení mužstva zvenčí, nebo budete hrát jaro se stejným kádrem? Bude mít v případě posil hlavní slovo trenér?
Devadesát procent kádru by mělo zůstat pohromadě. Dohodli jsme se s trenérem Michalem Odehnalem, že pokud nějaký talentovaný hráč odejde do vyšší soutěže, tak za něj přivedeme náhradu. Jinak žádné posílení mužstva v plánu nemáme. Maximálně rozšíření a tím možná i zkvalitnění kádru z vlastních řad, tedy z B týmu a dorostu.

Koho považujete za největšího kandidáta na první místo?
Nadále u mě platí to, co jsem řekl před sezonou. Největším favoritem pro mě zůstává mužstvo Dobšic, i když v závěru podzimní části poztrácelo body zbytečnými remízami. Překvapit ale mohou i Bosonohy a Vojkovice. Neodepisoval bych ani Slavkov.