Mají plné ruce práce, aby nesnížili svoji šanci na historický úspěch v podobě celkového prvenství a vybojování si tak i práva nakouknout do Moravskoslezské fotbalové divize. To stoprocentně platí o celém realizačním týmu Sokola Dědice, v letošní sezoně zatím nejlepšího celku nejvyšší krajské soutěže.

Jejich úspěchy v poslední době se samozřejmě začínají odrážet i na zvýšeném zájmu o hráče mužstva, a to nejen z České republiky. Jednoznačným důkazem tohoto tvrzení je už jisté oslabení dědického celku v podobě odchodů dvou opor, jež získaly angažmá v Rakousku.

Těmi jsou Ivo Sigmund a Roman Lžičař. Představitelům klubu a zejména trenérovi tato zpráva samozřejmě příliš radosti udělat nemohla. „Nebudu lhát, je to samozřejmě velké oslabení, o tom se těžko dá pochybovat. Nemyslím si ale, že je to neřešitelná situace,“ uvedl trenér Sokola Jiří Štěpán.

Pokud tak Dědice chtějí zopakovat skvělou poloviční porci zápasů stejně výborně i ve zbytku přeboru, pak musí přijít přesun kvalitních fotbalistů i opačným směrem. A na tom se usilovně pracuje, i když nic bližšího se zatím veřejnost nedozvěděla.

„Máme sice vybraných pár jmen, měli by přijít takoví tři až čtyři hráči, počkejme ale, jak to všechno nakonec dopadne,“ řekl kouč.

Zároveň alespoň trochu nastínil, v jakých vodách se svými kolegy loví. „Jeden aspirant je z divize. Ostatní hráli naposledy nižší soutěže, ale předtím už zkusili i vyšší. Většinou jsou to kluci, kteří prošli drnovickým dorostem,“ prozradil.

Jak bude vypadat definitivní dědický kádr pro jaro, se ukáže v průběhu příštích několika týdnů. A jaký program je pro mužstvo v rámci přípravy nachystán?

Dědice se rozhodly nehlásit se na žádný velký oficiální zimní turnaj, a to z jasného důvodu. „Tyto turnaje mají z mého pohledu ten problém, že je to naplánované dopředu a nedá se s tím hnout. Pak když máme nějaká zranění, zbytečně se v těch utkáních trápíme. A taky je problém i s kvalitou povrchu. Když máte jen přáteláky, můžete s termíny hýbat,“ vysvětlil Štěpán.

Dědice si tak domluvily spoustu dílčích zápasů, ovšem až od dvacátého ledna. Od dnešního dne oficiálně trénují, absolvují nabírání fyzické kondice například i na soustředění na Vsetínsku a až po návratu přijde první střetnutí, a to na drnovickém stadionu s vyškovským dorostem.

A pak už přijde na řadu rychlý sled zápasů. Na Dědice se budou chtít vytáhnout popořadě Bohdalice, Otnice, Židenice, Velké Meziříčí a Ivanovice na Hané. Nemělo by chybět i velmi zajímavé a jistě kvalitní derby s Vyškovem.

Sokol si tak našel svou cestu přípravy a s jejím naplánováním je lodivod mužstva spokojen. „Myslím si, že je to dobře sestavené, a to hlavně proto, že v tom seznamu protivníků najdeme silnější divizní týmy, ale i slabší celky. Mělo by nám to vyhovovat,“ míní Štěpán.