Osmé místo, devatenáct bodů, pět výher, čtyři remízy, šest proher, prostě klidný střed tabulky. To je bilance Framoz Rousínov z podzimu Moravskoslezské fotbalové divize skupiny D, kterou by chtělo na jaře rozhodně zlepšit. Už od začátku roku na tom pracují.

Alfou a omegou uspokojivých výsledků v druhé polovině soutěže samozřejmě budou zimní přestupy, a to jak odchody, tak příchody. Z tohoto hlediska mají v Rousínově celkem jasno.

„Samozřejmě se to už v nejbližších dnech může změnit, ale co mám já informace, tak prozatím neodchází nikdo. Naopak máme seznam hráčů, o které už v těchto dnech usilujeme hlavně na těch postech, kde to nebylo stoprocentní,“ prozradil trenér Petr Krahulec.

Snaha o posílení je pochopitelná, rousínovský kádr totiž nebyl nikterak široký, a to se představitelé klubu snaží změnit. „Prostě to chceme doplnit a zvednout konkurenceschopnost celku, hráčů bylo asi jen čtrnáct a to je málo,“ dodal.

Jména fotbalistů, kterým Framoz nabídne angažmá prozatím nechtěl prozradit, ale přeci jen přiblížil, že se v drtivé většině případů jedná o mladé hráče, kteří už ukázali svůj talent.

Také naznačil, v jakých výkonnostních soutěžích bude lovit. „Jsou to hráči jednotlivých divizí a pak i nižších soutěží, což ovšem samozřejmě vůbec nesnižuje jejich kvalitu,“ uvedl kouč.

Druhým důležitým faktem pro posun v tabulce směrem vzhůru bude příprava. Mužstvo se poprvé sešlo desátého ledna a o týden později pro něj začne zimní turnaj v Líšni. Na něm se představí sedm družstev, a to bude kromě Framozu a domácího celku i Třebíč, Hrušovany nad Jevišovkou, 1. FC Brno B, Bystrc - Kníničky a Znojmo.

Rousínov se s těmito soupeři utká v termínu od devatenáctého ledna do prvního března. Svůj program obohatil ještě o únorový duel s Hruškami a březnovou generálku na divizi proti Mutěnicím.

„Se skladbou přípravy jsem spokojený, budeme mít proti sobě mužstva i z třetí ligy, takže kluci si zkusí i těžší soupeře,“ uzavřel Krahulec.