Klidný střed tabulky, ale více prohraných utkání než vyhraných a nepříliš naplněná letní očekávání. Takové pocity mají představitelé vyškovského fotbalového klubu z podzimní části Moravskoslezské fotbalové divize skupiny D.

Namlsaní z perfektně povedené jarní části minulého ročníku a koketováním s možností účasti třetí nejvyšší tuzemské soutěže očekávali zřejmě více než průběžnou devátou pozici.

Hlavně kvůli tomu teď dělají vše proto, aby svůj tým do odvetných bojů co nejvíce posílili jak z hlediska kádru, tak i sehrání se, zlepšení kombinace a dalších důležitých součástí fotbalového projevu.

Hlavním bodem všeho snažení jsou příchody a odchody jednotlivých hráčů. Z tohoto pohledu to zatím nevypadá pro Rostex nikterak špatně. Odchod totiž na obzoru není prozatím žádný.

„Kdyby někdo měl už v plánu u nás skončit, pravděpodobně bych to už věděl, a to se nestalo,“ uvedl trenér mužstva Pavel Svoboda.

Zatím ne úplně dořešeným problémem se ukazuje být konec domluveného hostování hned několika opor. Jde o jména základní sestavy Vyškova, a to Lang, Hanus, Navrátil či Látal.

Rostex se ale v žádném případě nechce rozloučit s nikým z nich, a proto se o prodloužení jejich působení ve Vyškově usilovně jedná. A vše nasvědčuje tomu, že to bude úspěšně.

„Vypadá to, že se to ubírá správným směrem, zatím nenastaly žádné komplikace, měli by u nás být i nadále,“ tvrdí kouč.

Naopak do družstva zřejmě přijdou i nějaké posily. Hráčské posty, které dělaly Vyškovským na podzim problémy, byly dva. Po odchodu kanonýra Mašleje ze studijních důvodů chyběl Martinu Ličkovi ofenzivní partner. Na tom se pracuje velmi intenzivně.

Prozradit nějaké jméno ještě vyškovský lodivod nechtěl, ale alespoň přiblížil, odkud by opora přišla. „Samozřejmě útočníka chceme. Jednáme s jedním, ale ten má ještě nabídky z Moravskoslezské ligy, tak napřed záleží, jak mu to dopadne s těmito možnostmi a pak se teprve rozhodne, zda vyšší soutěž nebo my,“ přiblížil Svoboda.

Zacelit rány by ale trenér chtěl i v defenzivě. „Určitě to neuškodí. Hráli jsme spoustu kol prakticky na tři klasické obránce, pak museli vypomoci i záložníci a to se nevyplácí,“ dodal.

A jaký program na období do konce zimní přestávky je pro tým Rostexu připraven a na jaké souboje se tedy mohou vyškovští příznivci v nejbližší době těšit?

Vyškov se představí na velkém zimním turnaji v Morkovicích-Slížanech. Ten začíná v sobotu devatenáctého ledna a na tamním hřišti změří kromě nich a domácích zástupců postupně síly i mužstva Holešova, Chropyně, Borovic a Želatovic.

Na první pohled to tedy vypadá, že nejde o špičkové soupeře. Proto se uvažuje ještě o dalších zápasech vsunutých do plánů jak během morkovického klání, tak po jeho konci v druhé polovině února a v březnu.

„Kvalita soupeřů je o něco slabší, a tak chci sehrát ještě aspoň dva duely s celky MSFL. Navíc máme dohrávat utkání z podzimní části, tak uvidíme, jak to termínově všechno vyjde,“ uzavřel trenér Pavel Svoboda.